Доступність посилання

ТОП новини
23 Липень 2019, Київ 08:27

Рада призначила Денісову омбудсменом


Омбудсмен України Людмила Денісова (архівне фото)

Верховна Рада призначила народного депутата з фракції «Народний фронт» Людмилу Денісову уповноваженим парламенту з прав людини.

На цю посаду претендував також адвокат Андрій Мамалига, а народний депутат Сергій Алєксєєв сьогодні зняв свою кандидатуру.

У Раді провели рейтингове голосування, за результатами якого голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував призначити Денісової омбудсменом. За її кандидатуру проголосували 280 народних депутатів при мінімально необхідний 226.

У квітні 2017 року закінчився термін перебування Валерії Лутковської на посаді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. На той час запропонували на посаду омбудсмена три кандидатури: Людмила Денісова (фракція «Народний фронт»), народний депутат Сергій Алєксєєв (фракція «БПП») й адвокат Андрій Мамалига. Проте тоді Рада так і не призначила омбудсмена.

13 березня активісти кількох правозахисних організацій мітингували під стінами Верховної Ради з вимогою перезапустити процес обрання омбудсмана на умовах відкритого конкурсу. Активісти також виступили проти політизації цього процесу та висловили недовіру трьом нинішнім кандидатам.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG