Доступність посилання

ТОП новини

Рева: наша пенсійна реформа – це ноу-хау, придумане в Україні


Міністр Андрій Рева: переконати МВФ не складно, якщо розмовляти мовою цифр і розрахунків

Українська пенсійна реформа є інноваційною, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі програми «Свобода в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та Радіо НВ).

«Наша пенсійна реформа – це ноу-хау, придумане в Україні», – стверджує Андрій Рева.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) при цьому наполягав на підвищенні пенсійного віку для українців, зазначає міністр соціальної політики. В уряді запропонували диференційовану систему виходу на пенсію в залежності від страхового стажу.

«Коли ми вели переговори щодо закону, МВФ вперше в історії – до цього він цього не робив – оприлюднив свою позицію. Вони вважали, що при проведенні пенсійної реформи ми маємо підвищити пенсійний вік. Ми тоді публічно заявили, що це неправильно. І вони спитали, які наші альтернативні пропозиції. Ми запропонували диференційований вихід на пенсію в залежності від страхового стажу», – згадує міністр.

Андрій Рева зазначив, що переконати МВФ не складно, якщо розмовляти мовою цифр і розрахунків.

«Ну погодьтеся, якщо я працюю 35 років, я повинен мати можливість в 60 років піти на пенсію. А мій колега 15 років працює. Чому ми повинні з ним разом йти у 60 років? Я ж більше працював, а значить більше втомився, моя робоча сила більше зносилася, тому я повинен піти раніше, бо мій вік немічності раніше настає. А він не працював так інтенсивно – значить піде пізніше», – переконує Рева.

Верховна Рада України ухвалила у жовтні 2017 року закон про пенсійну реформу, який містить вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію і передбачає підвищення пенсій 9 мільйонам пенсіонерів на суму від 200 до 1000 гривень із жовтня 2017 року.

Перед цим в МВФ наголошували, що запровадження в Україні пенсійної реформи є критично важливим для надання Києву чергового траншу.

18 січня Міжнародний валютний фонд заявив, що схвалена Україною пенсійна реформа має певні недоліки.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG