Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 07:53

Жителям Туркменистану заборонили підтиратися газетами з портретом президента


Ґурбанґули Бердімухамедов у 2017 році почав свій третій семирічний термін, набравши на виборах понад 97% голосів виборців

У Туркменистані поліція проводить рейди житловими будинками. Дільничні і співробітники силових відомств оглядають туалети в пошуках газет з портретом президента. Тим, у кого знаходять зображення Ґурбанґули Бердимухамедова, погрожують звільненням й адміністративною відповідальністю. Про це повідомляє Радіо Азатлик, туркменська служба Радіо Свобода.

Вперше про проблеми, пов’язані з використанням портрета президента Туркменистану замість туалетного паперу, стало відомо в березні. Директора однієї зі шкіл звільнили з формулюванням «не впорався з повноваженнями» після виявлення в шкільному туалеті газет із портретами президента. Після цього перевірки стали масовими. Регіональні чиновники від коментарів відмовилися.

Забруднені фотографії президента дільничним наказано також шукати на звалищах серед побутового сміття всередині житлових кварталів. За кожним звалищем закріплені персональні доглядачі, які зобов'язані перевіряти сміття, шукати зіпсовані фото в газетах, встановлювати будинок і квартиру за вказаним на виданні номером будинку передплатника й доповідати в органи.

Зараз у Туркменистані регулярно виходять 62 видання. Незалежних серед них немає – всі вони пов’язані з президентом і його адміністрацією. І кожна газета або журнал зобов’язані друкувати портрет голови держави на першій шпальті. Всього ж зазвичай в одному номері не менше від двох фотографій президента, а в свята фото Ґурбанґули Бердимухамедова публікується на кожній шпальті.

Підписка на кожне видання обходиться приблизно в 60 манатів на рік, за офіційним курсом це 18 доларів, за курсом чорного ринку 3 долари. Середній дохід у країні – 800–900 манатів, тобто підписка на одне видання обходиться менш ніж у 10% від однієї місячної зарплати. Але купити на ті ж гроші звичайного туалетного паперу не вийде. Цей товар продається тільки в Ашгабаті, і ціна одного рулону – 5–6 манатів.

У 2016 році президент Туркменистану Ґурбанґули Бердимухамедов отримав право очолювати країну довічно. У 2017 році він почав свій третій семирічний термін, набравши на виборах понад 97% голосів виборців. Бердимухамедов очолив країну після смерті першого президента Туркменистану Сапармурата Ніязова.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG