Доступність посилання

ТОП новини

Кількість переселенців, які отримують пенсії, зросла – Рева


За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, загалом пенсії отримують майже 570 тисяч внутрішньо переміщених осіб
За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, загалом пенсії отримують майже 570 тисяч внутрішньо переміщених осіб

За останній рік кількість переселенців з окупованих територій, які отримують пенсії, збільшилася на 80 тисяч, повідомив в ефірі Радіо Свобода міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«Говорити про те, що уряд створює перешкоди і не дає людям отримувати пенсії – це, щонайменше, некоректно», – зауважив міністр.

За його даними, загалом пенсії отримують майже 570 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Але не всі з них отримують допомогу для покриття витрат на проживання, а це свідчить, що ці пенсіонери живуть на непідконтрольних Києву територіях, припускає Андрій Рева.

Читайте також: Правозахисники: 200 тисяч переселенців в Україні мають проблеми з виплатами від держави

«Із цих 570 тисяч (а у нас всього зареєстровано 1,5 мільйони переселенців) допомогу як ВПО отримують не більше ніж 200 тисяч домогосподарств. Тому ви можете приблизно зрозуміти співвідношення між тими, хто постійно проживає тут, і тими, хто весь час їздить з непідконтрольної на підконтрольну територію», – пояснив міністр.

Він переконує, що переселенці, які постійно проживають на підконтрольних уряду територіях, загалом не мають проблем із виплатами, на відмінну від тих, хто мігрує.

Щоб не втратити статус ВПО, а з ним і право на отримання пенсії, людина має перебувати на окупованій території не більше ніж 60 днів, тому змушена хоча б раз на два місяці перетинати лінію розмежування.

Громадські організації неодноразово звертали увагу, що частина жителів окупованих територій Донецької і Луганської областей позбавлені можливості отримувати соціальні виплати.

Раніше США заявляли, що Україна повинна відновити соціальні виплати на окупованих територіях.

XS
SM
MD
LG