Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2019, Київ 05:18

Представники «нормандської четвірки» обговорять у Берліні миротворців ООН на Донбасі


Зустріч представників «нормандської четвірки» відбудеться 26 липня

Керівники політичних департаментів МЗС країн «нормандської четвірки» під час своєї зустрічі в Берліні обговорять, зокрема, можливість запровадження на Донбасі миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй, повідомив представник ОБСЄ на переговорах у Мінську Мартін Сайдік, передає кореспондент Радіо Свобода.

За його словами, зустріч відбудеться 26 липня.

Статс-секретар – заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявляв, що політдиректори країн «нормандської четвірки» (Україна, Німеччина, Франція, Росія) обговорять запропонований Москвою референдум на Донбасі.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 тисяч людей.

Росія, яка подала до Ради безпеки ООН пропозицію щодо сил організації на Донбасі, домагається, щоб ці сили дислокувалися тільки поблизу лінії контакту в місцях, де працюють спостерігачі ОБСЄ, і мали за завдання тільки охорону цих спостерігачів.

Україна і її західні союзники відкинули такі обмеження і наполягають, що ці сили повинні працювати на всій окупованій території Донбасу, включно з неконтрольованою нині ділянкою українсько-російського кордону, і мати широкий миротворчий мандат.

Крім того, Київ і Захід відкидають будь-яке узгодження подробиць можливої місії ООН із бойовиками, які не є стороною мінських домовленостей про врегулювання на окупованій частині Донбасу. Обговорення можливості та умов розміщення сил ООН на окупованій території Донбасу все ще обговорюється.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG