Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2019, Київ 02:20

Порошенко підписав закон, який встановлює механізм впливу на боржників аліментів


Президент України Петро Порошенко підписав закон, який встановлює механізми впливу на боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів для утримання дітей з інвалідністю та дітей з певними важкими захворюваннями. Про це інформує прес-служба Адміністрації президента України.

Згідно з повідомленням, документ встановлює механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів та ухилення в подальшому порушників від відбування призначеного стягнення за несплату аліментів.

В АП розповідають, що відповідно до закону, несплата аліментів на утримання дитини за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин.

Аналогічне покарання встановлюється за несплату протягом трьох місяців аліментів на утримання дитини з інвалідністю та дитини, що хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні чи онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги.

В Адміністрації президента розповідають, що згідно із документом, повторне протягом року вчинення цього правопорушення тягне за собою стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 240 до 360 годин. Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб.

Крім того, документ передбачає заходи, що застосовуватимуться до батьків або осіб, які їх замінюють, у разі ухилення ними від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. У таких випадках передбачене попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також закон встановлює стягнення за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Відповідно до підписаного Порошенком закону, за таке порушення передбачається накладення штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За таке ж діяння, вчинене повторно протягом року, на особу може бути накладено штраф від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та застосоване тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом до виконання рішення.

У лютому цього року, відповідальність за несплату аліментів вже посилювали. На початку червня міністр юстиції Павло Петренко заявив, що з того моменту з недобросовісних платників грошової допомоги стягнули 1,6 мільярда гривень для більш як 400 тисяч дітей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG