Доступність посилання

ТОП новини

Репресовані міністри Української революції 1917–1921 років. 10 історій у фото

23 міністри УНР та Гетьманату були репресовані радянським комуністичним режимом.

Вигадані справи, розстріли, табори і заочне засудження... 17 із 23 розстріляли або ж довели до смерті в ув’язненні.

Радіо Свобода публікує 10 історій цих людей. Більше інформації про них, а також про решту 13 міністрів можна знайти у книзі «Горе переможеним. Репресовані міністри Української революції», розміщеній у безкоштовному доступі на оновленому сайті Інституту національної пам'яті.

Із самими документами, які увійшли до збірника (а їх – понад 300), можна ознайомитись на сайті Електронного архіву Центру досліджень визвольного руху.

Зображення 16x9

Софія Середа

Моя співпраця з Радіо Свобода розпочалася в липні 2011-го. За цей час я була журналісткою та менеджеркою соціальних мереж. У січні 2018-го я започаткувала документальний проєкт і понад рік на основі архівних документів щотижня розповідала про репресії та інші злочини радянського режиму, а також про діяльність КДБ. Саме у рамках цього проєкту я розповіла про раніше невідомі подробиці аварії на ЧАЕС, про пригоди іноземних шпигунів в СРСР, а також про те, чи справді батько Віктора Медведчука був «націоналістом».

Два роки працювала політичною та парламентською кореспонденткою: уважно слідкувала за депутатами і їхньою діяльністю у стінах Верховної Ради.​

Із серпня 2021 року приєдналася до команди програми розслідувань ​«Схеми»​.

XS
SM
MD
LG