Доступність посилання

Українські дронарі. Поблизу лінії фронту на Донбасі. Січень 2026 року
Українські дронарі. Поблизу лінії фронту на Донбасі. Січень 2026 року

Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії, а також про спроби США та країн Європи досягти миру

Прибувши до Туреччини, Зеленський виявив «добру волю» – МЗС Франції

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро похвалив президента України Володимира Зеленського за те, що той прибув до Туреччини на переговори саме 15 травня, в четвер, – дату, яку раніше запропонував президент Росії Володимир Путін.

«Але на місці Путіна буде порожній стілець», – сказав французький міністр в Анталії, де відбувається неформальна зустріч глав МЗС країн НАТО.

«Путін ставить перепони і явно не має наміру розпочати ці мирні переговори, навіть коли президент Трамп висловив свою готовність і свій намір бути посередником на цих переговорах», – сказав Барро.

«Звісно, Володимир Путін направить технічну делегацію для переговорів з українською стороною сьогодні в Туреччині. Адже Росія, безумовно, хоче уникнути масштабних санкцій проти нафти та фінансового сектору, які готують США та європейці в разі, якщо Росія і далі відмовлятиметься від припинення вогню», – заявив Барро

Україна «в контакті» з американською делегацією щодо переговорів з Росією – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, прибувши на переговори до Анкари з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, що керівництво України перебуває в постійному контакті з американською делегацією, яка також має долучитись до українсько-російських переговорів в Стамбулі.

Раніше повідомляли, що до складу делегації США, яка також може доручити до переговорів, можуть увійти державний секретар Марко Рубіо, спецспредставник з питань України генерал Кіт Келлоґ та спецспедставник з питань Росії Стів Віткофф.

Делегація США ніби може долучитись до переговорів у п’ятницю, 16 травня.

Час початку переговорів України й Росії в Стамбулі ще не визначений, але про перенесення не йдеться – джерело в МЗС Туреччини

Дипломатичне джерело в турецькому МЗС повідомило агенції Reuters, що станом на цей момент ще не визначений час початку українсько-російських переговорів в палаці Долмабахче в Стамбулі.

Нині в палаці, каже джерело, перебуває технічна російська делегація, а також деякі представники США.

«Час ще наразі не визначений. В цьому плані, поки що не йдеться про відкладення переговорів», – сказав неназваний дипломат з МЗС Туреччини.

Медійний ажіотаж в очікування українсько-російських переговорів біля палацу Долмабахче в Стамбулі. 15 травня 2025 року
Медійний ажіотаж в очікування українсько-російських переговорів біля палацу Долмабахче в Стамбулі. 15 травня 2025 року

Зеленський: склад делегації Росії є «бутафорським»

Президент Володимир Зеленський назвав «декоративним» склад делегації Росії на мирних переговорах з Україною в Стамбулі.

Прибувши до Анкари на перегорови з президентом Ердоганом, Зеленський також сказав журналістам в аеропорту, що Україна вирішить щодо наступних кроків в перегогорах з Росією після зустрічі з Ердоганом, яка має початись біля 13:00 за Києвом.

«Рівень російської (делегації) мені офіційно невідомий, але ми бачимо, бо він виглядає радше на бутафорському рівні. Ми маємо зрозуміти якого рівня є російська делегація, і який мандат вона має і чи вони можуть ухвалювати будь-які рішення, – сказав Зеленський, додавши: «Бо всім відомо, хто в Росії ухвалює рішення».

Він також повідомив, що до складу української делегації входять глава МЗС, військовий керівник та керівник спецслужби, а також чільні представники Офісу президента.

Ердоган наполягатиме на перемир’ї без затримок на переговорах з Зеленським

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на переговорах з уокраїнським президентом Володимиром Зеленським наголосить на важливості невідкладності перемир’я та мирних переговорів для завершення війни Росії й України, повідомив офіс Ердогана.

Голова офісу комунікацій адміністрації Ердогана Фахреттін Алтун написав в мережі Х, що Ердоган також обговорить з Зеленським «останні події в російсько-українській війні».

Зеленський прибув в Анкару на переговори з Ердоганом

Президент України Володимир Зеленський прибув до столиці Туреччини Анкари на переговори з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

Літак Зеленського приземлився на летовищі «Есенбога» в Анкарі.

Переговори Зеленський-Ердоган мають розпочатись о 13:00 за київським часом.


Журналісти біля палацу Долмабахче в Стамбулі, де заплановані російсько-українські переговори, 15 травня 2025 року
Журналісти біля палацу Долмабахче в Стамбулі, де заплановані російсько-українські переговори, 15 травня 2025 року

МЗС Росії: переговори в Стамбулі перенесли на другу половину дня. Кремль каже, що Путіна не буде

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що сьогоднішні російсько-українські переговори в Стамбулі перенесли на другу половину дня 15 травня.

Як заявила речниця МЗС Росії Марія Захарова, зустріч перенесли з ініціативи турецької сторони. Її слова цитують російські державні ЗМІ.

Також вони цитують слова речника Кремля Дмитра Пєскова, який негативно відповів на запитання, чи може російський лідер Володимир Путін бути присутнім на переговорах у Туреччині.

Тим часом, у Стамбулі біля палацу Долмабахче, де заплановані російсько-українські переговори, очікують на їхній початок: зранку біля будівлі чергують сотні журналістів.

Голова МЗС Естонії: склад делегації РФ на переговорах у Стамбулі є «ляпасом по обличчю»

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що відправлення президентом Росії Володимиром Путіним делегації низького рівня до Туреччини для переговорів щодо війни в Україні було «ляпасом по обличчю».

Цахкна перебуває в Анталії на переговорах НАТО разом з іншими міністрами закордонних справ.

Його колега з Латвії Байба Браже заявила, що дії РФ нагадують те, що відбувалося в 2022 році, і вона «не бачить ознак того, що Росія хоче миру».

Тим часом, голова МЗС Норвегії Барт Ейде сказав на неформальному саміті очільників зовнішньополітичних відомств країн НАТО в Анталії, що його країна «підтримує дискусії в Європі та США щодо посилення санкційного тиску на Росію з метою досягнення сталого і справедливого миру в Україні».

«Найважливіше – про що будуть ці переговори, а найважче – де буде лінія розмежування» – політологиня

Олеся Яхно, українська політологиня, експертка з питань Росії:

«Я не думаю, що зараз ключовим питанням є те, знизить чи збереже Україна рівень своєї делегації. Справді важлива суть – про що будуть ці переговори. Той факт, що до складу російської делегації входять два представники військових – заступник міністра оборони та керівник військової розвідки – чітко свідчить про те, що військова тематика, ймовірно, буде частиною цих дискусій».

«Ми не повинні очікувати підписання будь-яких документів сьогодні, а також припускати, що нинішні члени делегації мають повноваження приймати зобов’язуючі рішення. Зрозуміло, що всі рішення повинні бути схвалені Путіним – це поза сумнівом.

Однак те, що продемонстрував перший раунд переговорів протягом перших 100 днів, ініційований Дональдом Трампом, полягає в тому, що ми повинні розрізняти питання, які реально можна вирішити на цьому етапі переговорів, і ті, які слід залишити поза увагою. Наразі неможливо розв’язати такі невирішені питання, зокрема, я маю на увазі правовий статус територій, є певний набір практичних питань, які можна обговорити, і головним з них є питання про те, де буде проведена лінія розмежування».

«Важко не помітити явне зниження статусу російської делегації» – політологиня

Маргарита Завадська, старша наукова співробітниця Фінського інституту міжнародних відносин, про російську делегацію на переговорах у Стамбулі:

«Ми бачимо [Володимира] Мединського як політичного пенсіонера, і давайте будемо чесними — тут ми маємо список безіменних осіб. Це люди, які в основному збираються виконувати технічні завдання, а не приймати серйозні політичні рішення».

«Важко не помітити явне зниження статусу делегації та очевидне порушення дипломатичного протоколу в її складі. Про що це свідчить і яка може бути основна логіка? Є принаймні два сценарії, жоден з яких не виключає іншого. По-перше, це може бути ще одна спроба затягнути в глухий кут і уникнути участі в прямих переговорах на найвищому рівні. Для Путіна це дуже незручний сценарій – його представники та Зеленський в одній кімнаті, потискаючи руки. Це все ще виглядає майже як щось із фантазії.

Другий сценарій може бути продуманим кроком, щоб не надто провокувати Трампа, але все ще намагатися маневрувати ситуацією на користь Путіна — можливо, як спосіб продемонструвати або продовжити проектувати свою здатність вести переговори та укладати угоди», – сказала Завадська в інтерв’ю «Настоящему времени» (проєкт Радіо Свобода).

«Немає військового вирішення конфлікту Росії й України» – Рубіо

Державний секретар США Марко Рубіо вважає, що конфлікт між Росією та Україною «не має військового вирішення» і має бути врегульований шляхом мирних переговорів.

Про це Рубіо заявив перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ 32-х країн-членів НАТО, яка відбувається в Анталії на півдні Туреччини.

Рубто також заявив, що президент США Дональд Трамп «відкритий до будь-якого механізму, який би привів до справедливого миру» в російсько-українській війні.


Російська делегація «готова до серйозної роботи» в Стамбулі – речниця МЗС Росії

Делегація Росії на можливих переговорах з Україною в турецькому Стамбулі «готова до серйозної роботи», заявила речниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова в четвер.

Минулої неділі президент Росії Володимир Путін запропонував 15 травня і Стмбул як час і місце для переговорів з Україною, але сам до Стамбула не поїхав, хоча президент України Володимир Зеленський готовий був їхати.


«Нове вікно можливостей» – глава МЗС Туреччини про переговори в Стамбулі

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан вважає, що нині відкривається «нове вікно можливостей» для досягнення миру між Україною та Росією.

Він додав, що заплановані українсько-російські переговори в Стамбулі «відкриють нову главу».

Фідан промовляв під час відкриття неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в південному турецькому місті Анталія.

Трамп знову припустив, що може поїхати до Туреччини в разі прогресу на переговорах України і РФ

Президент США Дональд Трамп заявив, що все таки може поїхати до Туреччини 16 травня, якщо у переговорах між Росією й Україною буде прогрес, передають західні агенції новин.

«Я думав про те, щоб поїхати, але це дуже важко... Якби щось сталося, я б поїхав у п’ятницю, якщо б це було доречно», – сказав Трамп на діловому сніданку в Досі під час туру країнами Перської затоки, передає Reuters.

«Але зараз у нас є люди, які ведуть переговори, я просто сподіваюся, що Росія й Україна зможуть щось зробити. Це має припинитися», – додав він.

Заява Трампа пролунала у той час, коли російська делегація прибула до Стамбула на переговори без президента РФ Володимира Путіна.

Тим часом, президент України Володимир Зеленський, який заявляв про готовність говорити з Путіним у Стамбулі, 15 травня планує зустрітися зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом в Анкарі, а після цього визначитися щодо подальших кроків у питанні мирних переговорів із Росією, повідомило агентство AFP із посиланням на неназваного високопосадовця.

Україна і Росія вперше за понад 3 роки проведуть переговори, але без Путіна чи Зеленського

Делегації з Росії й України вперше за понад три роки планують провести прямі мирні переговори віч-на-віч у Стамбулі, хоча команди складатимуться з представників нижчого рівня після того, як російський лідер Володимир Путін заявив, що не буде присутній на зустрічі.

Як повідомили російські державні ЗМІ, зустріч делегацій нібито запланована на 10:00 ранку за місцевим часом 15 травня в палаці Долмабахче в Стамбулі й відбудеться у закритому режимі без доступу преси.

Тим часом, керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко заявив, що така інформація не відповідає дійсності, і такий час переговорів не був запланований.

«Не виключено, що росіяни просто хочуть маніпулювати темою перемовин. Бо вже їхні пропагандисти пишуть, що «перемовини потрібні всім, окрім України». На це і розрахунок. Насправді, рух до миру не треба хіба Росії, яка всіляко уникає припинення вогню на 30 днів і нормального діалогу, ще й поширює таку брехню», – написав він у телеграмі.

Повідомляється, що президент України Володимир Зеленський, як і планувалося, прямує до Туреччини, хоча Путін вирішив не їхати на переговори. Зеленський зустрінеться з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом в Анкарі, але, ймовірно, не буде присутній на мирних переговорах у Стамбулі.

Він раніше заявляв, що готовий зустрітися з Путіним, але не з російськими чиновниками нижчого рівня.

14 травня Путін підписав указ про призначення чотирьох переговорників і чотирьох експертів, які увійдуть до складу російської делегації. Очолить її Володимир Мединський, помічник Путіна, який також брав участь в останньому раунді переговорів понад три роки тому.

Президент України Володимир Зеленський, який закликав Путіна зустрітися з ним особисто на переговорах у Стамбулі, заявив на початку цього тижня, що відсутність російського лідера буде чітким сигналом того, що він насправді не зацікавлений у мирі.

Переговори спрямовані на просування до мирної угоди між Києвом і Москвою, щоб покласти край найбільшому конфлікту в Європі з часів Другої світової війни. Однак відсутність президентів на переговорах знижує очікування щодо значного прориву. Скептицизм щодо шансів переговорів на успіх був і до цього. В останні тижні Росія продовжила завдавати ударів по Україні, попри просування теми переговорів.

Повітряні сили: Росія перед переговорами в Туреччині атакувала Україну 110 дронами

Армія Росії в ніч на 15 травня атакувала Україну 110-ма ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків російських Брянська, Курська, Орла, Міллерова, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

«Станом на 08:00 підтверджено збиття 62 ударних БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході, півночі, заході та в центрі країни. 29 ворожих безпілотників-імітаторів – локаційно втрачені (без негативних наслідків)», – йдеться в повідомленні.

За даними військових, внаслідок атаки постраждали Сумщина, Дніпропетровщина, Полтавщина, Київщина й Івано-Франківщина.

Російські сили продовжили завдавати ударів по Україні, попри можливі українсько-російські переговори, заплановані у Стамбулі на 15 травня.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Війська РФ 74 рази атакували українські сили на Покровському напрямку – Генштаб

Українські військові зупинили 74 штурмових і наступальних дії російських сил на Покровському напрямку в районах населених пунктів Стара Миколаївка, Єлизаветівка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Звірове, Котлине, Удачне, Котлярівка й Андріївка, повідомив у ранковому зведенні 15 травня Генштаб ЗСУ.

Загалом на фронті зафіксували 168 бойових зіткнень.

За даними командування, на Новопавлівському напрямку загарбники 26 разів атакували українські позиції поблизу населених пунктів Багатир, Новопіль, Бурлацьке і Вільне Поле, на Лиманському – 24 рази, намагаючись просунутися вперед поблизу населених пунктів Нова Кругляківка, Лозова, Новоєгорівка, Греківка, Колодязі, Ямполівка, Рідкодуб і в напрямку Григорівки.

Крім того, бойові дії тривали на Харківському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Оріхівському, Придніпровському, Курському напрямках.

«Вчора загарбники завдали одного ракетного і 68 авіаційних ударів, застосували одну ракету і скинули 108 керованих авіаційних бомб. Крім цього, залучили для ураження 3327 дронів-камікадзе та здійснили 5298 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах, з яких 151 – із реактивних систем залпового вогню», – йдеться в повідомленні.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Війська РФ 10 дронами атакували село в Сумській громаді – ОВА

Російській військові в ніч на 15 травня масовано атакували село на території Сумської громади, повідомила обласна військова адміністрація.

«Ворог спрямував по цивільній інфраструктурі близько десяти ударних БпЛА. На місці влучань зайнялася пожежа, там із ночі працюють підрозділи ДСНС», – йдеться в повідомленні.

В ОВА зауважили, що, за попередніми даними, постраждалих серед людей немає, а наслідки удару ще уточнюють.

Минулої доби, додали в адміністрації, внаслідок удару РФ по території Сумської громади троє цивільних жителів загинули, ще шестеро були поранені; у Білопільській громаді були поранені дві людини; у Недригайлівській громаді – одна.

«Протягом доби, з ранку 14 травня до ранку 15 травня 2025 року, російські війська здійснили 150 обстрілів по 41 населеному пункту в 15 територіальних громадах області. Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському й Шосткинському районах», – зазначили в ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG