Доступність посилання

ТОП новини

Лікарі у США змушені дезінфікувати і повторно використовувати маски через дефіцит


Вашингтон, США, 15 березня 2020 року

Деякі американські лікарні через дефіцит медичних масок та іншого обладнання змушені дезінфікувати його та використовувати повторно, повідомляє Fox News.

Підприємство з виробництва медичного обладнання у штаті Невада TMG Health Technologies повідомило, що американські лікарні зробили сотні замовлень портативних машин ультрафіолетового випромінювання, які дезінфікують стетоскопи та інші інструменти, за 30 хвилин вбиваючи мікроби на поверхні. США переживають гострий дефіцит медичних масок, зокрема, респіраторів типу N95. Ультрафіолетові лампи застосовують і для дезінфекції та повторного використання масок та іншого захисного одягу.

Респіратори типу N95
Респіратори типу N95

Саме респіратори типу N95, які щільно прилягають до обличчя, вважають ефективними для недопущення зараження лікарів, які лікують хворих на COVID-19. Зазвичай епідеміологи радять змінювати маску після взаємодії із кожним новим пацієнтом. Ультрафіолет може стати виходом у ситуації із гострою недостачею масок.

Ультрафіолет раніше використовували для знезараження поверхонь під час епідемій вірусів типу H1N1, як-то свинячий грип 2009 року.

Зазвичай після оброблення ультрафіолетовими лампами одноразові маски можна буде використати ще до двох разів, кажуть науковці.

Минулої суботи три американські медичні асоціації написали президентові США відкритого листа із закликом «терміново використати Акт про оборонне виробництво, щоб збільшити виробництво медичного обладнання для системи охорони здоров'я» країни.

У відповідь Дональд Трамп запропонував медичним працівникам дезінфікувати та повторно використовувати маски, замість того, щоб «викидати їх».

Тим часом виробники медичних масок пообіцяли збільшити виробництво, щоб допомогти подолати дефіцит.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG