Доступність посилання

ТОП новини

Родичі жертв катастрофи МН17 влаштували акцію протесту перед посольством Росії в Гаазі


Фото жертв катастрофи MH17 на порожніх стільцях під час протесту біля посольства Росії в Гаазі, Нідерланди, 8 березня 2020 року
Фото жертв катастрофи MH17 на порожніх стільцях під час протесту біля посольства Росії в Гаазі, Нідерланди, 8 березня 2020 року

У Гаазі родичі жертв катастрофи малайзійського «Боїнга» над Донбасом у неділю встановили навпроти будівлі російського посольства в Нідерландах 298 білих стільців – за кількістю загиблих пасажирів та членів екіпажу.

Мета мовчазної акції протесту, яка пройшла за день до початку судового процесу у справі про катастрофу – закликати Москву не чинити опору розслідуванню справи.

Родини загиблих стояли у тиші дві хвилини після того, як розставили стільці, на деяких з яких були розміщені плакати з надписами на кшталт «Безкарність неприйнятна! Хтось знає, що сталося…Справедливість для МН17».

Міжнародне слідство прийшло висновку, що «Боїнг» був збитий 17 липня 2014 року установками «Бук», яка потрапила на територію, контрольовану підтримуваними Росією сепаратистами, з російської військової частини.

Росія заперечує свою причетність до катастрофи і звинувачує слідство в упередженості. Російська влада, однак, не висунула жодної офіційної версії того, ким і як був збитий «Боїнг».

Суд у справі про загибель лайнера почнеться Нідерландах 9 березня. Нідерланди очолювали міжнародну слідчу групу, оскільки більшість загиблих – громадяни цієї країни.

Звинувачення висунуті проти трьох громадян Росії і одного громадянина України: Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського, Олега Пулатова і Леоніда Харченка. Всі вони мали відношення до підтримуваних Росією сепаратистів на Донбасі, усіх чотирьох обвинувачених судитимуть заочно.

XS
SM
MD
LG