Доступність посилання

ТОП новини

Українцям пояснять права – новий проект Програми розвитку ООН


Літня жінка на вулиці Львова

Київ – Кожен четвертий українець нині живе за межею бідності, свідчать підрахунки українських демографів. Експерти вважають, що злидні частково пов’язані з тим, що люди не знають, як захищати свої права. Новий проект, який сьогодні розпочали у Києві Програма розвитку ООН та Міністерство юстиції, має на меті допомогти українцям розв’язувати земельні і майнові проблеми.

Микола Добичін, мешканець Каховки, що на Херсонщині, – пенсіонер. Щоб розв’язати проблеми із заповітом, а тепер ще й з банком, звернувся за допомогою до юристів каховської громадської організації «Споживач».

«Це мені більше підходить, ніж той «часник». «Часник» що? Написав – будь здоров!» – зауважує пенсіонер. Говорить, за такі послуги «не заплатив жодної копійки».

Таких, як пан Микола, за словами Миколи Огданця, голови правління каховської міської організації «Споживач», немало:

«Близько 10 відсотків – це земельно-майнові питання. Інформативно-консультаційну допомогу ми надаємо повністю. Якщо цікавить питання позивної заяви і вирішення питання в суді, то ми можемо або допомогти самі, або направляємо до юристів іншої спеціалізації», – зазначив Огданець.

Менше знаєш – більше втрачаєш

Однією з головних причин безпорадності людей, котрі мають майнові та земельні проблеми, є брак практичних знань про власні права. Такої думки координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам.

«Право на правдиве інформування дає можливість користуватися людям своїми правами і є основоположним принципом, що дозволяє кожному бути членом суспільства і брати участь в економічному, соціальному і культурному розвитку України», – вважає Адам.

На думку керівника департаменту демократичного керівництва Програми розвитку ООН Анні Демиржан, правових знань українцям не вистачає і через бюрократичні перешкоди.

«Бюрократія переконана, що коли громадяни знатимуть свої права, то почнуть ними зловживати», – говорить Демиржан.

Невідкладна допомога

Програма ПРООН «Юридичне забезпечення прав і можливостей малозабезпечених» має на меті вирішувати проблеми у сфері майнового і земельного права.

На першому етапі її реалізовуватимуть у 3 областях, надаючи базову правову допомогу державним і недержавним постачальникам, проводячи низку інформаційно-просвітницьких кампаній з питань майнових прав фермерів і землевласників.

Отриманий досвід використають під час обговорення відповідних законодавчих змін. У подальшому програма торкнеться всієї території України.

Експерти також зібрали докладну інформацію і про те, де вже сьогодні можуть підтримати малозабезпечених українців. Серед них і центр «Споживач», який допоміг каховському пенсіонерові.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG