Доступність посилання

ТОП новини
22 Травень 2019, Київ 07:52

Надзвичайно важливий прорив у розслідуванні нападу на Скрипалів


Солсбері, 10 березня 2018 року

Проти двох громадян Росії було офіційно висунуте звинувачення в справі про спробу отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії нервово-паралітичною речовиною «Новачок» у південноанглійському місті Солсбері. Британські слідчі зі спеціального антитерористичного підрозділу вважають, що існує достатньо доказів, щоб висунути офіційні звинувачення громадянам Росії Олександру Петрову та Руслану Боширову у низці злочинів, поміж яких змова з метою вбивства, володіння й використання нервово-паралітичної речовини «новачок» попри Конвенцію про заборону хімічної зброї і спричинення серйозної шкоди організму людини.

Заступник комісара поліції Великого Лондона Ніл Басу заявив, що йдеться про надзвичайно важливий прорив у довготривалій справі розслідування обставин нападу з використанням отруйної речовини у місті Солсбері. Басу також додав, що цілком ймовірно, як вважають слідчі в цій справі, підозрювані росіяни прибули свого часу до Великої Британії під вигаданими іменами та прізвищами. На думку фахівців британської антитерористичної поліції, обом підозрюваним десь під 40 років. Су Геммінґ, голова правничого відділу Королівської прокуратури повідомила про наявність безпосередніх доказів того, що саме ці двоє громадян Росії несуть провину за напад у Солсбері.

«Слідчі антитерористичного відділу Королівської прокуратури розглянули всі докази й дійшли висновку, що існує достатньо підстав для реалістичної перспективи засудження винних у цій справі. Відтак, ми висуваємо звинувачення проти російських громадян Олександра Петрова та Руслана Боширова», – заявила голова правничого відділу Королівської прокуратури Су Геммінґ.​

Британія звинуватила росіян Петрова і Боширова в отруєнні Скрипалів – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00

Водночас, Геммінґ повідомила, що британські слідчі не подаватимуть запиту про екстрадицію з Росії звинувачених, бо ж згідно з російською конституцією, Москва не видає своїх громадян, що було чітко оголошено Кремлем у попередніх подібних випадках. Однак, британська влада вже дістала європейський ордер на арешт цих двох підозрюваних. І якщо хтось із них перебуватиме в країні, на яку поширюється цей ордер, їх буде негайно заарештовано і вони постануть перед перспективою безапеляційної екстрадиції до Британії.

Помічники британського прем’єр-міністра Терези Мей уже оголосили, що буде зроблено відповідну заяву з цього приводу по закінченні традиційної години запитань до прем’єра у Палаті громад британського парламенту.

На думку оглядачів, цей оберт справи і заява прем’єр-міністра Сполученого Королівства поглиблять кризу у відносинах Великої Британії та Росії, по тому як напад з використанням нервово-паралітичної речовини в англійському місті Солсбері спричинився до низки висилань російських дипломатів не лише з Британії, а й з деяких країн-союзниць.

Британська влада цілком упевнена, що ціла група росіян була замішана у спробі вбивства колишнього російського шпигуна Скрипаля, а також причетна до смерті 44-річної громадянки Британії Дон Стерджесс, яка стала непрямою жертвою розпорошення вбивчої російської хімічної речовини у місті Солсбері. На додаток, ще одна особа, яка увійшла у контакт з російською нервово-паралітичною речовиною «новачок» у районі міста Солсбері і околиць цього англійського населеного пункту, а йдеться про партнера померлої Дон Стерджесс, місцевого мешканця на ім’я Чарлі Равлі і досі серйозно потерпає від отруєння. Равлі днями знову потрапив до лікарні і його стан визначають, як важкий і такий, що може призвести до смерті.

Олександер Петров та Руслан Боширов на залізничному вокзалі Солсбері, 3 березня 2018 року
Олександер Петров та Руслан Боширов на залізничному вокзалі Солсбері, 3 березня 2018 року

Вже в липні джерела, пов’язані з британською розвідкою та розслідуванням справи про спробу вбивства Сергія Скрипаля, повідомили, що було чітко визначено двох осіб, коли вони виїздили з Британії. Згодом було додано, що йдеться про громадян Росії, які подорожували з одного з лондонських аеропортів до Росії.

Стало відомо, що цих двох росіян було визначено й викрито завдяки копіткій роботі британських слідчих з відеозаписами камер зовнішнього спостереження, які, в свою чергу, було зіставлено з даними іміграційної служби, яка перевіряє особу тих, хто в’їздить на терени Сполученого Королівства.

Від самого початку розслідування британське керівництво наголошувало на існуванні великої ймовірності того, що за спробою вбивства колишнього російського шпигуна та його дочки стоїть саме Росія, проте Кремль повсякчас відкидав свою причетність до нападу в місті Солсбері.

Незалежне підтвердження висновків британських слідчих

Тим часом, незалежні фахівці справи отруєння у Солсбері підтвердили, що нервово-паралітична речовина, якою було здійснено напад на Сергія та Юлію Скрипаль, була цілком ідентичною тій, яка спричинилась смерть Дон Стерджесс трьома місяцями по тому.

Скляна пляшка з модифікованою насадкою, що містила нервово-паралітичну речовину «Новачок», знайдена у смітнику на кухні Чарлі Роулі 11 липня 2018 року
Скляна пляшка з модифікованою насадкою, що містила нервово-паралітичну речовину «Новачок», знайдена у смітнику на кухні Чарлі Роулі 11 липня 2018 року

Представники Організації із заборони хімічної зброї повідомили, що команда фахівців цієї структури офіційно підтвердила висновки британських слідчих, що в обох випадках отруєння було задіяно ту саму російську нервово-паралітичну речовину «новачок».

«Результати аналізу експертів Організації із заборони хімічної зброї, проведених у спеціалізованих лабораторіях, підтверджують версію слідчих Сполученого Королівства щодо тієї отруйної речовини, в контакт з якою увійшли двоє мешканців містечка Еймсбері, що під Солсбері, що спричинило один смертельний випадок. Ця речовина також постає ідентичною тій, яку було використано для нападу на Сергія та Юлію Скрипаль, і вражено співробітника місцевої поліції Ніколаса Бейлі 4 березня в місті Солсбері», – йдеться в заяві Організації із заборони хімічної зброї.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG