Потенційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська повідомила, що отримала погрози через намір взяти участь у виборах. Білоруській службі Радіо Свобода вона надіслала відео, в якому ствердждує, що невідомі особи по телефону пригрозили їй та її дітям розправою, якщо вона не припинить виборчу кампанію.
«У мене є вибір: діти чи подальша боротьба. Я думаю, що мій вибір буде очевидним. Я прошу вас поставитися до будь-якого мого рішення з розумінням», – сказала Тихоновська у відеоповідомленні із Гомеля, яка ще не подала зібрані для реєстрації підписи. Жінка каже, що вхідний дзвінок був із «українським кодом».
Потенційна кандидатка в президенти зазначила, що поки рішення не ухвалила, але, якщо зрозуміє, що погрози реальні, зробить вибір на користь дітей, а не політичної боротьби.
Зараз діти Тихоновських перебувають у Мінську з матір’ю Світлани. Світлана Тихановська є дружиною затриманого білоруською владою опозиційного блогера Сергія Тихановського.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Білорусь: що кажуть про вибори, Лукашенка та його опонентів селяни на Поліссі. Фото, відеоНапередодні Тихановська повідомила, що для її висування кандидатом у президенти Білорусі було зібрано 100 000 підписів, необхідних для реєстрації. Того дня у Бресті затримали її речника, а ще раніше – чоловіка Сергія Тихановського разом з кількома представниками ініціативної групи, було порушено кримінальну справу за статтею про «насильство над працівниками правоохоронних органів».
Вибори у Білорусі: нові дані після реєстрації кандидатів
- Шості вибори в історії незалежної Білорусі
- Відбудуться 9 серпня 2020 року;
- ЦВК Білорусі зареєструвала 15 ініціативних груп зі збору підписів із 55 заявок;
- 14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка, Світлану Тихановську, Ганну Конопацьку, Андрія Дмитрієва та Сергія Черечня кандидатами у президенти.
- Люди в багатьох містах Білорусі вийшли на вулиці ввечері 14 липня після того, як Центрвиборчком відмовився зареєструвати кандидатами Віктора Бабарика та Валерія Цепкала, яких називають найреальнішими конкурентами Олександра Лукашенка.
- З початку виборчої кампанії правозахисники нарахували понад 700 затриманих: учасників «ланцюгів солідарності», членів ініціативних груп, активістів, політиків, блогерів, журналістів та просто перехожих на вулицях. 129 людей були покарані адміністративними арештами, 252 оштрафовані.
- Головного опозиційного політика Миколу Статкевича, як й інших його колег по опозиції, не допустили до збору підписів;
- 65-річний Олександр Лукашенко керує країною беззмінно вже майже 26 років;
- Окрім перших виборів 1994 року, на яких переміг Лукашенко, жодні інші на міжнародному рівні не були визнані вільними і справедливими (2001, 2006, 2010, 2015 роки).