Доступність посилання

ТОП новини

Танковые бои и огонь «Солнцепека». Что происходит под Сватово


Продвижение ВСУ под Сватово могла затруднить геология местности
Продвижение ВСУ под Сватово могла затруднить геология местности

После отступления российских войск с большей части Харьковской области и сектора Святогорска и Лимана на севере Донецкой области аналитики и сами украинские военные начали говорить о наступлении на Сватовском направлении. Одна из его целей – перерезать участок трассы Т-1303, которая соединяет Сватово с агломерацией Рубежное-Северодонецк-Лисичанск.

На начальном этапе этих боев наступление украинских войск было достаточно стремительным, и речь шла уже о днях до установки контроля над указанной дорогой. Но существенно линия фронта не меняется тут уже на протяжении двух месяцев.

Судя по сообщениям Генштаба ВСУ, открытым источникам, видео и фотографиям с мест боев, сообщений российских «военкоров», которые анализирует Донбасс.Реалии, российские войска пытаются контратаковать на линии как минимум от сел Макеевка (Луганская область) до Невского.

Остановка продвижения ВСУ здесь может быть связана с геологией местности.

На схеме красным выделены населенные пункты на этом участке, которые находятся под контролем российских войск – все они находятся на высоком берегу реки Красная и своеобразном геологическом подъеме, который и идет вдоль дороги Т-1303. Украинские же позиции находятся в более низкой и открытой местности (выделено желтым).

Лінія фронта між окупованими та звільненими населеними пунктами на сватівському напрямку пролягла через трасу та річку Красна
Лінія фронта між окупованими та звільненими населеними пунктами на сватівському напрямку пролягла через трасу та річку Красна

При этом, похоже, украинские войска не оставили попыток наступления ВДОЛЬ указанной трассы с севера на Сватово. Российские же войска тут обороняются. Судя по опубликованным видео, жестокие бои идут возле сел Новоселовка и Куземовка.

Несколько дней назад Донбасс.Реалии уже геолоцировали, что именно здесь по позициям украинских военных российские войска наносили удар установкой ТОС-1 «Солнцепек».

А спустя несколько дней в телеграм-каналах на военную тематику появились видео, снятые в селе Новоселовское (их удалось геолоцировать). На одном из них по разрушенному селу наносится удар установкой ТОС-1 «Солнцепек», а на другом один танк атакует другой во встречном бою. В описании ко второму видео указано, что речь идет об украинском Т-64БВ, который уничтожает российский Т-72.

Геолоковані бої на північ від Сватового
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

По видео невозможно установить, в какой последовательности они появлялись или день их записи, но по масштабам разрушений и характере применяемой техники понятно, что там идут тяжелые бои.

Если посмотреть на карту, то становится очевидно, что именно здесь может продолжиться украинское наступление на Сватово по дороге Т-1303, а российские войска попытаются его остановить.

ПОСЛЕДНИЙ ВЫПУСК РАДИО ДОНБАСС.РЕАЛИИ:

Мы работаем с обеих сторон линии разграничения. Если вы живете в ОРДЛО и хотите поделиться своей историей – пишите нам на почту Donbas_Radio@rferl.org, в фейсбук или звоните на автоответчик 0800300403 (бесплатно). Ваше имя не будет раскрыто. Материал опубликован на языке оригинала

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.

11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.

Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.

З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.

6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.

ООН від початку повномасштабного вторгнення РФ підтвердила загибель в Україні 9 701 цивільного, йдеться у звіті за 25 вересня 2023 року. Реальна кількість жертв, вказують аналітики, є набагато більшою.

Усього із 24 лютого 2022 року ООН зафіксувала в Україні 10 582 випадків загибелі цивільних людей, а також щонайменше 19 875 випадків поранення цивільних. Про це заявив верховний комісар ООН із прав людини Фолькер Тюрк 22 лютого 2024 року.

«Ймовірно, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою», – кажуть в місії.

XS
SM
MD
LG