Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр-міністр України: «Нафтогаз» і «Газпром» відновили газові переговори


За словами Юлії Тимошенко, тепер голова правління «Нафтогазу України» Олег Дубина телефоном веде переговори з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером для створення нової переговорної групи. Найближчим сторони мають заявити про зняття обмежень на постачання газу до України, заявила Тимошенко. Вона також запевнила, що Україна забезпечена природнім газом, бо має всі необхідні ресурси і резерви, і забезпечить безперебійний транзит газу до Європи. Тим часом речник російського «Газпрому» зробив сьогодні заяву про те, що Україна вже почала знижувати транзит газу.


За словами Юлії Тимошенко, тепер голова правління «Нафтогазу України» Олег Дубина телефоном веде переговори з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером для створення нової переговорної групи.

Найближчим сторони мають заявити про зняття обмежень на постачання газу до України, заявила Тимошенко.

Два дні тому «Газпром» скоротив поставки палива до України на 25 відсотків, учора ввечері – ще на чверть.

Російська сторона пояснює своє рішення тим, що досі не врегульоване питання заборгованості за спожитий газ і не підписані контракти на 2008 рік.

Офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов учора ввечері заявив, що якщо українська сторона не повернеться за стіл переговорів, то «Газпром» не виключає подальших скорочень поставок газу до України.

Українські урядовці вважають причиною конфлікту намір уряду України відмовитися від послуг посередників при постачанні газу.

* * * * * * * * * * *

Юлія Тимошенко: Україна забезпечить безперебійний транзит газу до Європи; «Газпром»: Україна почала скорочувати транзит


Сьогодні на засіданні уряду Прем’єр-міністр України заявила: «Ми підтримуємо постійний зв’язок із Європейською Комісією. Ми інформуємо про всі без винятку події, які відбуваються в системі забезпечення газом України… Україна є надійним партнером, і ми ні на йоту не порушуємо своїх зобов’язань щодо експорту природного газу в європейські країни. Це дуже важливо для України. Це престиж України. І це стабільність наших партнерів, яким ми постачаємо газ українською газотранспортною системою».

Учора після ранкового оголошення «Газпрому», що ввечері постачання газу до України скоротять іще на чверть, «Нафтогаз» заявив, що компанія може гарантувати безперебійний транзит для європейських споживачів доти, поки це не загрожуватиме енергетичній безпеці України. Але якщо російський «Газпром» продовжить скорочувати постачання газу для України, «Нафтогаз» може знизити обсяги транзиту, заявила українська компанія.

Тим часом речник російського «Газпрому» Сергій Купріянов зробив сьогодні заяву про те, що Україна вже почала знижувати транзит газу до Європи. За його словами, обмеження може відбутися протягом найближчої доби.

«На газовимірювальні станції України незалежних спостерігачів досі не допускають, а „Нафтогаз“ сьогодні надіслав „Газпромові“ телефонограму, згідно з якою впродовж поточної доби поставки газу європейським споживачам скоротять на 60 мільйонів кубометрів. Тобто це обсяг, який „Газпром“ поставить на кордон України, але до європейських споживачів він не потрапить», – заявив речник «Газпрому».

Крім того, Купріянов наголосив, що «Газпром» заплатив за транзит газу територією України в повному обсязі.

Напередодні в українському уряді російську сторону звинуватили в боргах за транзит.

* * * * * * * * * * *

Прем’єр-міністр заявляє про забезпеченість України природним газом


На сьогоднішньому засіданні Кабміну Юлія Тимошенко наголосила: «Україна природнім газом забезпечена. Україна має всі необхідні ресурси і резерви. Ми маємо газові сховища, які нормально функціонують. Як би сьогодні не піднімали хвилю провокацій навколо природного газу, Україна безперебійно отримуватиме природний газ, тепло, гарячу воду… Україна, я думаю, на цей раз протримається чітко і дасть результат на багато років вперед, а не ситуативний результат на декілька місяців».

Тимошенко також заявила, що уряд буде припиняти «штучне нагнітання істерії» в регіонах із приводу поставок газу і спроб газопостачальних компаній відключити газ населенню й підприємствам соціальної сфери.

Прем’єр-міністр висловила впевненість, що Україна витримає тиск, який чиниться на країну й уряд, і позбудеться корупційних газових схем.

«На жаль, продовжується процес тиску на Україну, на уряд для того, щоб зберегти всі тіньові махінації і системи, не чисті і нечесні, в системі постачання природного газу. І саме такий тиск сьогодні чиниться на уряд і на Україну для того, щоб збереглися всі старі тіньові і корупційні моделі. Такого бути не може», – заявила Юлія Тимошенко.

Прем’єр також сказала, що вже почали надходити «заяви дружніх країн на підтримку України».

Матеріали до теми:

• Юлія Тимошенко: Україна забезпечить безперебійний транзит газу до Європи; «Газпром»: Україна почала скорочувати транзит • Прем’єр-міністр заявляє про забезпеченість України природним газом

• Віктор Ющенко вимагає від Прем’єра Юлії Тимошенко негайного продовження газових переговорів із Росією • Газпром» наполовину скоротив постачання газу до України й не виключає подальших скорочень

• «Газпром» має намір скоротити поставки газу до України ще на 25%, «Нафтогаз» застерігає, що може обмежити газовий транзит, за який Росія не платить • Європа закликає Україну й Росію залагодити газову суперечку і готує скоординовану відповідь • Заяви «Газпрому» про борги України аналогічні претензіям Києва щодо відсутності оплати за транзит російського газу – речник «Нафтогазу України» • Головним чинником напруженості в українсько-російських газових відносинах є компанії-посередники – речник «Нафтогазу України» • «Газпром» заявив про недопуск представників швейцарської компанії SGS на українські газовимірювальні станції для моніторингу транзиту газу • Віктор Ющенко та Володимир Путін обговорили виконання домовленостей у газовій сфері

• Від слів до діла. «Газпром» скоротив газові поставки • Нинішній конфлікт із «Газпромом» відволікає Україну від вирішення стратегічних питань в енергетиці – британський експерт

• Олександр Турчинов: Російський «Газпром» не сплачує за транзит російського газу по території України з грудня минулого року • Президент України: Для вирішення газової кризи потрібні динамічні переговори з Росією • «УкрГаз-Енерго» стверджує, що є єдиною компанією в Україні, яка нині має законне право імпортувати газ • Російський «Газпром» скоротив постачання газу до України вже на 35 відсотків • «Газпром» скоротив постачання газу в Україну ще на 10%, а загалом на 35% • Європейська Комісія вірить «Газпромові» і закликає сторони російсько-українського газового конфлікту вирішити його • Російський «Газпром» надав «Нафтогазу України» новий проект угоди про розвиток відносин у газовій сфері • Володимир Огризко: Український уряд досі не отримав від російського «Газпрому» пояснень у зв’язку з обмеженням постачання газу в Україну • Договори на постачання у цьому році газу до України ще не підписані – речник російського «Газпрому»

• Юлія Тимошенко заявляє про ліквідацію посередників на ринку газу і впевнена, що Росія не перекриє газ • «Газпром» знову погрожує припинити з понеділка постачання російського газу в Україну через провал переговорів • Олександр Турчинов: Останні заяви «Газпрому» є спробою повернути посередників на український ринок • Ющенко: Напруженість у газових відносинах із Росією поки що зняли; «Газпром»: Проблеми з газом для України тільки загострюються • «Газпром»: Проблеми з газом для України тільки загострюються • Напруженість у газових відносинах із Росією поки що зняли, вважає Президент • Олександр Турчинов: Уряд далі наполягає на усуненні посередників із газового ринку • Уряд подав Президентові звіт про погашення газових боргів перед Росією в письмовому вигляді • Олександр Турчинов: Україна повністю погасила борг за газ, спожитий у минулому році

• В Україні знову запахло газом. З усіх боків • Російський «Газпром» може від понеділка, 3 березня, на чверть скоротити постачання газу в Україну
XS
SM
MD
LG