Доступність посилання

ТОП новини

Засідання Верховної Ради в четвер закрили: ані опозиція, ані коаліція не готові йти на поступки


Тим часом, за словами Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, лідери фракцій продовжать консультації, на яких сформують пакет законопроектів, які парламент розглядатиме на подальших засіданнях. У четвер парламентарі мали намір розглянути в другому читанні проект закону про Кабінет Міністрів, проект постанови про проведення позачергових виборів мера Харкова й Харківської міської ради, проект закону про особливості проведення виборів мерів, а також проекти законів про обмеження депутатської недоторканності. Представники фракції Партії регіонів заблокували президію і трибуну Верховної Ради.


Тим часом, за словами Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка, лідери фракцій продовжать консультації, на яких сформують пакет законопроектів, які парламент розглядатиме на подальших засіданнях.

Ці переговори будуть тривати до вечора в четвер, а вранці в п’ятницю перед засіданням керівники фракцій знову зберуться у спікера.

При цьому Арсеній Яценюк висловив сумнів у результативності п’ятничного засідання парламенту.

За словами спікера, він робитиме все, щоб примирити політичні сили. Але, на його думку, ані опозиція, ані коаліція не готові йти на поступки щодо формування порядку денного й черговості розгляду питань.

Водночас Арсеній Яценюк заперечує наявність політичної кризи в парламенті.

За словами спікера, політична криза була, коли розглядали питання про НАТО, а зараз це «політична афера».

У четвер парламентарі мали намір розглянути в другому читанні проект закону про Кабінет Міністрів, проект постанови про проведення позачергових виборів мера Харкова й Харківської міської ради, проект закону про особливості проведення виборів мерів, а також проекти законів про обмеження депутатської недоторканності.

Представники фракції Партії регіонів вранці заблокували президію і трибуну Верховної Ради.

Депутати почали блокувати трибуну після оголошення Головою Верховної процедури початку розгляду призначення позачергових виборів мера Харкова й Харківської міської ради. Спікер нагадав, що це питання можна було б розглянути у другій половині дня. За словами Арсенія Яценюка, він змушений підкоритися волі парламентської більшості, яка має вирішальне право на формування порядку денного.

На засіданні парламенту Голова Верховної Ради застерігав парламентаріїв від втягування їх у політичні інтриги депутатів: «Не втягуйте в будь-які політичні інтриги, не втягуйте себе в ніякі путчисти, гекачепісти».

За словами Арсенія Яценюка, якщо в когось із депутатів є замисли, щоб всупереч волі голови парламенту обрати віце-спікера й з його допомогою внести зміни до Конституції під час відсутності самого спікера, у них це не вийде: «Я хочу вас застерегти, що доля всіх путчистів і гекачепістів однакова».

На вимогу двох фракцій, Партії регіонів та КПУ, Голова Верховної Ради оголосив перерву і запросив до свого кабінету керівників парламентських фракцій на консультації.

До того Голова Верховної Ради зазначив, що готовий до продовження розгляду Радою нової редакції закону про Кабінет Міністрів. Однак у зв''язку з відсутністю в залі доповідача по цьому законопроекту депутата Ради від фракції Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Юрія Ключковського спікер доручив коаліції визначитися з новим доповідачем.

Ще до пленарного засідання голова фракції БЮТ Іван Кириленко повідомив в ефірі Радіо Свобода, що депутати фракції Блоку Юлі Тимошенко голосуватимуть за закон про Кабінет Міністрів України лише після скасування депутатських пільг.

«Зняти ці пільги і віддати незахищеним категоріям населення! Ми будемо наполягати сьогодні вранці поставити на голосування цей закон. Голосуємо в першому читанні, а тоді спокійно голосуємо за закон Про кабінет міністрів. Він зараз допрацьований до другого читання. Він сьогодні в нормальному вигляді, його можна голосувати. Але питання принципове. Ми знаємо: якщо цей закон буде проголосований, цікавості в залі може в декого не буде взагалі голосувати. Тому ми будемо знову наполягати за голосування закону про депутатські пільги», – сказав сьогодні в ефірі Радіо Свобода голова фракції Іван Кириленко.

Ухвалення закону про Кабінет міністрів є одним з пунктів коаліційної угоди. Він суттєво обмежує повноваження Прем’єр-міністра і посилює Президента України. Раніше Верховна рада України ухвалила цей законопроект у першому читанні.

Фракція БЮТ у середу залишала залу пленарних засідань Верховної Ради після того, як парламент приступив до розгляду нової редакції закону про Кабінет Міністрів. БЮТ закликав розглянути спочатку законопроект про позбавлення депутатів пільг.

Матеріали до теми:

• Чи є життя після заяв? • Віктор Балога: Неухильне виконання коаліційної угоди вбереже парламентську більшість від розпаду • БЮТ: діяльність Президента є загрозою незалежності України • Коаліційний поєдинок • Арсеній Яценюк закликає учасників політичного процесу не втягувати парламент у свої розборки • Юлія Тимошенко в ПАРЄ: за парламентську республіку і повну інтеграцію України в європейську систему безпеки
XS
SM
MD
LG