Доступність посилання

ТОП новини

44-м президентом США стане або вперше за всю історію темношкірий кандидат, або, теж уперше, найстаріший


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах завершилася кампанія попередніх виборів, що мали виявити кандидатів на посаду президента від двох найбільших партій. У демократів переміг сенатор Барак Обама, у республіканців – сенатор Джон МакКейн. Отож, 44-м президентом США стане або вперше за всю історію країни темношкірий кандидат, або, теж уперше, найстаріший – МакКейнові невдовзі виповниться 72. Попереду вирішальний етап боротьби за Білий дім.

Барак Обама - основний кандидат на пост президента США
Відомо, що найбільше виборців у Демократичній партії проголосувало за сенатора Гіларі Клінтон, але все ж переможцем вважають сенатора Барака Обаму. Таким є хитросплетіння виборчої системи Демократичної партії.

Обама переміг у більшості первинних виборів і набрав необхідну кількість голосів і звичайних делегатів партійного з’їзду-конгресу, які зобов’язані голосувати за нього, і так званих суперделегатів – чільних посадовців-демократів, які вільні в своєму виборі, але вже оголосили про свою підтримку Обами на майбутньому з’їзді. І тому він міг святкувати успіх.

Як сказав Барак Обама на мітингу своїх прихильників у місті Сент-Полі, його партійна перемога стала можливою завдяки їхньому рішенню про необхідність змін у Вашингтоні:«Оскільки ви вважаєте, що цей рік мусить стати особливим, відмінним від усіх інших, оскільки ви вирішили прислухатися не до власних сумнівів та побоювань, а до найбільших сподівань і найвищих очікувань».

«Сьогодні ми відзначаємо закінчення одного історичного походу і початок другого походу, який принесе новий і кращий день для Америки. Завдяки вам я можу сьогодні заявити, що буду демократичним кандидатом на президента Сполучених Штатів», – заявив Обама.

У демократів формально все вирішить з’їзд

Але Гіларі Клінтон іще не вважає себе переможеною. Виступаючи в Нью-Йорку, вона нагадала своїм прихильникам, що за неї проголосувало майже 18 мільйонів виборців і вона вважає себе сильнішим кандидатом, ніж Обама, хоча вона й привітала суперника, як належить.

Учасники її мітингу скандували:«Денвер! Денвер!» — тобто вимагали, щоб усе вирішувалося саме там, у Денвері, на з’їзді Демократичної партії наприкінці літа.

У відповідь Клінтон сказала їм: «Тепер постає питання, куди нам іти далі. Тож враховуючи, скільки шляху вже пройдено..., до цього питання я ставлюся вельми серйозно. Це була тривала кампанія, і сьогодні я не прийматиму жодних рішень».

Вибір на контрасті

Американцям належить вибирати, хто керуватиме країною в наступні 4 роки: темношкірий ліберал чи сімдесятирічний консерватор. Опитування показують, що понад третина американців наставлена консервативно і не більше від чверті вважає себе лібералами.

МакКейн – консерватор за зразком Рональда Рейґана. Він прихильник війни в Іраку до перемоги. Він за суворі санкції проти Ірану. Він прихильник вільної торгівлі і зниження податків і противник збільшення урядових програм за рахунок платників податків.

Із іншого боку, Обама за два роки роботи в Сенаті зажив репутації класичного ліберала. Він виступає проти війни в Іраку, за швидке виведення військ звідти. Він обстоює ідею прямих переговорів із Іраном. Обама проти зниження податків, проти угоди про вільну торгівлю з країнами Центральної Америки, проти видобутку нафти в Аляскинському заповіднику.

Розходження, ідеологічні й політичні, доповнюються контрастами особистостей кандидатів. Демократ – експансивний, республіканець – підкреслено врівноважений.

Відтак на американців очікує захоплива серія передвиборних дебатів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG