Доступність посилання

ТОП новини

Зварич просить перевірити «падлюку» Юрія Бута


Депутат від «Нашої України – Народної самооборони» Роман Зварич просить правоохоронні органи перевірити інформацію стосовно законності отримання депутатом Юрієм Бутом українського громадянства та щодо можливої співпраці з ФСБ Росії.

Про це йдеться в депутатських зверненнях Зварича до Генпрокуратури та Служби безпеки України, про що повідомила «Українська правда».

«Прошу невідкладно здійснити перевірку інформації про законність отримання Бутом Юрієм Анатолійовичем у 2002 році громадянства України та відсутність у нього громадянства Російської Федерації», – йдеться в зверненнях.

Також Роман Зварич просить «невідкладно здійснити перевірку інформації про співробітництво Бута Юрія з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони Росії та ФСБ Російської Федерації».

Як повідомив Зварич «Українській правді», у депутатів «є підстави вважати, що Бут отримав громадянство України, не позбувшись громадянства Російської Федерації, якщо в нього таке було».

«Крім того по окремому епізоду є підстави сумніватися, чи пан Бут колись не співпрацював, або досі не співпрацює з ФСБ», – зазначив він.

За словами Зварича, в разі, якщо в перебігу перевірки підтвердиться, що Бут отримав українське громадянство, не позбувшись російського, це стане «залізною підставою» для позбавлення його громадянства України, що в свою чергу є підставою для дострокового припинення депутатських повноважень.

Разом з тим Зварич додав, що фракція пропонує депутату скласти свої повноваження добровільно.

«Такий крок буде хоч трішечки чесним, бо на такий удар, який ми отримали в спину від такого падлюки, ми не сподівалися», – сказав він.

Відповідаючи на питання, що буде, якщо Бут відмовиться написати заяву на складання повноважень, Зварич зазначив: «Я можу сказати тільки одне, щоб не входити у подробиці. Я йому зроблю життя в парламенті дуже непростим».

За його словами, фракція направить лист на ім'я керівника апарату Верховної Ради з проханням «знайти інше місце перебування для цього депутата».

«Якщо він сидітиме в сесійній залі між депутатами нашої фракції, я не можу гарантувати, що йому там буде весело», – зазначив Роман Зварич.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG