Доступність посилання

ТОП новини

Латвійці вирішують, як зберегти звичний рівень життя в умовах високої інфляції


Рига – В умовах дедалі більшої інфляції, яка в Латвії одна з найвищих у Євросоюзі, латвійці думають над тим, як заощадити кошти і водночас зберегти звичний рівень життя. Мешканці Латвії відмовляються від розваг і прискіпливіше розраховують щомісячний сімейний бюджет. У цьому їм допомагає новий інтернет-ресурс Центру планування коштів.

У травні в Латвії рівень інфляції становив майже 18%, а прожитковий мінімум досяг чергового рекорду – 345 доларів. Більшість латвійців мають кредитні зобов’язання, а зарплата, яка для 60% мешканців Латвії є основним джерелом існування, не зростає. У таких галузях, як будівництво та сфера послуг, вона навіть знизилась. Тому перед латвійцями постала проблема, як зберегти звичний спосіб життя і не потрапити в «боргову яму».

Вихід один – економити. Які ж засоби заощадження вибирають латвійці?

«Ми взяли кредит і тепер думаємо відмовитися від розваг, – поділилась своїми планами Ілґа Еґліте». «Я заощаджую на розвагах, харчуванні поза домівкою, скоротив поїздки автом, бо пальне дорожчає. На місяць вдається зекономити 100–150 латів (220–330 доларів) – розповідає Райтіс Ґлазерс.

Деякі латвійці для вирішення фінансових проблем, зокрема погашення боргу за кредит, беруть іще один.

Представник кредитної установи GMoney Маріс Калниньш радить не вдаватися до такого методу: «Таке досить часто відбуває. Але цій людині слід зрозуміти, що це короткочасне рішення».

Спеціалісти радять не робити покупки на емоціях – «хочу і куплю». Але й аскетом при цьому не слід ставати. Рівень життя не знизиться, просто необхідно відмовитися від «надмірностей». Люди, які стежать за тим, куди і на що йдуть їхні кошти, можуть щомісяця заощадити майже 10%.

Заощадити допоможе порадник в інтернеті

Для того, щоб допомогти латвійцям ретельніше планувати свої витрати і при цьому зберегти фінансову спроможність, у Латвії відкрили новий інтернет-ресурс Центру планування коштів. За допомогою електронного калькулятора кожен охочий може ввести свою платню та щомісячні витрати, а потім підрахувати, де і на чому можна зекономити, від чого відмовитися.

На головній сторінці Центру планування коштів також можна порівняти ціни на товари в різних супермаркетах. Це допомагає, не відходячи від комп’ютера, дізнатися, де сьогодні найдешевші товари.

Парадокс полягає в іншому: незважаючи на зростання інфляції, в Латвії кількість мільйонерів не тільки не зменшилась, а навіть зросла на 200 осіб. Список латвійських мільйонерів досяг тисячної позначки. Мабуть, це ті люди, які вже давно знають, як не тільки заробити, але й заощадити свої кошти, кажуть латвійці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG