Доступність посилання

ТОП новини

Керівництво НАТО – в Україні


Київ – Що зроблено Україною після бухарестського саміту НАТО на євроатлантичному шляху? Як виконується цільовий план «Україна – НАТО» у поточному році? Чи ведеться інформаційна кампанія щодо НАТО в Україні? Відповіді на ці запитання сьогодні шукали учасники засідання Комісії «Україна – НАТО» та Північноатлантичної ради у Києві. На засіданні головували Президент України Віктор Ющенко і Генеральний секретар Альянсу Яап де Гооп Схеффер. По закінченні тригодинних переговорів вони зустрілися з українськими та іноземними журналістами.

Симпатики НАТО біля Секретаріату Президента, де проходило засідання Комісії «Україна – НАТО», Київ, 16 червня 2008 р.
П’ятсот учасників антинатовської демонстрації проти двохсот пікетників симпатиків Альянсу; радянські військові пісні проти патріотичних українських пісень... На такому тлі у приміщенні Секретаріату Президента України відбулися переговори керівників Альянсу з чільниками України. Тож головними темами для дискусій стали українські реформи і подолання радянських стереотипів стосовно місії НАТО на сучасному етапі.

Генеральний секретар НАТО закликав українську сторону активніше впроваджувати реформи, необхідні для приєднання до Плану дій щодо членства в Альянсі. Якщо Президент Ющенко переконував журналістів у тому, що приєднання України до ПДЧ відбудеться у грудні цього року, то пан Схеффер конкретних дат не називав, а обмежився дипломатичною риторикою:

«Під час саміту НАТО в Бухаресті ухвалені важливі рішення: була зроблена заява, що Україна може стати членом Альянсу. І задля цього започаткований період інтенсивної взаємодії. Власне, у рамках цього рішення я й перебуваю зараз в Україні. Але будь-який зовнішньополітичний курс української держави – це незалежне, суверенне рішення України. Наскільки складним буде надалі євроатлантичний шлях України, залежить від спільної позиції різних політичних сил і громадськості, від успіху її реформ».

Подолати міфи про НАТО – важливе завдання

Окрім реформ, українська влада має ще одне важливе завдання – подолати антинатовські міфи, надати суспільству правдиву інформацію про Альянс. На цьому наголосив Президент Віктор Ющенко:

«Україна не має планів розміщення на власній території будь-чиїх військових баз – це норма чинної Конституції. Мені б хотілось, щоб і сьогоднішній діалог допоміг нам розвіяти легенди, які формуються навколо того, що приєднання України до ПДЧ чи потім наше членство у НАТО зобов’язує Україну брати участь у збройних конфліктах. Це є повна нісенітниця! Наступне: на території України буде розміщена ядерна зброя. Ця заява абсолютно не відповідає обставинам, тому що Україна ще 15 років тому дала міжнародні гарантії щодо недопущення розміщення на національній території ядерних арсеналів, власних чи чужих».

Віктор Ющенко також нагадав, що питання вступу України до НАТО буде вирішувати український народ, і жодна інша держава не має втручатись у цю справу:

«Нам треба чітко відділити дискусію довкола приєднання до ПДЧ зі власне темою членства в НАТО. Рішення щодо вступу України у членство в НАТО нація буде приймати через референдум. Приєднання до ПДЧ – це не членство в НАТО, це можливість перейти до інтенсифікованої співпраці. А ключове слово залишається за народом».

Щоб показати українцям справжнє обличчя НАТО, його керівник і члени делегації Альянсу відбули у різні регіони України для зустрічей з політиками, громадськістю і журналістами. «Українці повинні знати правду з перших рук», пояснили натовці причини нинішніх мандрів Україною.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG