Доступність посилання

ТОП новини

Чи стане «Єдиний центр» політичним конкурентом Партії регіонів у Луганську?


Протестанти з Народної Самооборони
Ярослав Гребенюк

Луганськ – У Луганську, де досить міцні позиції Партії регіонів, відбулася конференція регіональної організації «Єдиний Центр». Експерти прогнозують повернення завдяки цій партії на політичну арену старих і впливових гравців. Чи стане партія «Єдиний центр» політичним конкурентом Партії регіонів у Луганську? І хто з місцевих «регіоналів» поповнить партійні лави «центристів»?

Головою Луганського осередку «Єдиного центру» обрано Валентина Дзоня, колишнього активіста НДП і Партії промисловців і підприємців України. За часів Кучми він працював заступником голови Луганської адміністрації, координував роботу блоку «За ЕДу!», 2004 року разом із луганським осередком ПППУ не пішов за Анатолієм Кінахом на Майдан, а підтримав Віктора Януковича.

Конференція одноголосно проголосувала за пана Дзоня: з трибун лунали промови, в яких використовували вирази «єдиний порив», «історична і епохальна подія». Розповідаючи про програму дій, пан Дзонь зазначив: «Головна мета – влаштувати нормальне, квітуче життя українців». При цьому він наголошував, що тільки в «Єдиного центру» є панацея від кризи.

Віктор Тополов
А екс-міністр вугільної промисловості Віктор Тополов у своєму виступі переконував, що ідеологія «єдиноцентризму» далекоглядна, і аж ніяк не розрахована на дострокові вибори.

«Більше за все я б не хотів, аби ми створювали партію під якісь окремі вибори. Те, що ми не пішли на вибори у Київську міську раду, це було зроблено свідомо, – народні депутати, що ввійшли в «Єдиний центр» не голосували за ці вибори».

Не залучили до партії тих, кого хотіли?

Перед конференцією в Луганську очікували на несподіванки, оскільки поширювалися чутки про перемовини з луганськими фінансовими магнатами, з керівником області Антіповом, мером Сіверськодонецька Грицишиним щодо нібито їхнього вступу до нової партії.

На прес-конференції
Так, член Партії регіонів, заступник міського голови Сіверськодонецька Андрій Бодров заявив: «Із Володимиром Грицишиним велися перемовини, аби він став одним із облич нової партії на Луганщині, але мер Сіверськодонецька, за традицією, поза політикою. А із впливових людей регіону, думаю, в ЕЦ мають шанси влитися, ті політики, що працювали з верхівкою Партії регіонів, але потім були відсунуті на політичний маргінес, зокрема, це можуть бути, колишні народні депутати Олександр Кисельов та Володимир Іванов».

Проте конкуренція між «Єдиним центром» і Партією регіонів – справа неблизького майбутнього. Стало відомо, що Олександр Кисельов, фінансист і власник Луганського кабельного телебачення, не братиме участі в роботі нової партії. А наразі обласна організація ЄЦ налічує 1100 осіб.

Між іншим, один із колишніх лідерів «Народної Самооборони» в Луганську, Валентин Ткалич очолив обласний виконком партії «Єдиний Центр».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG