Доступність посилання

ТОП новини

ЄС та ОПЕК шукають стратегію партнерства й причини зростання цін на нафту


Сьогодні у Брюсселі відбувся черговий раунд Енергетичного діалогу між Євросоюзом та організацією ОПЕК, яка об’єднує 13 країн-постачальниць нафти з Азії, Африки та Америки. Виробити стратегію партнерства, знайти причини стрімкого росту нафтових цін та пом’якшити їх вплив на функціонування європейської економіки і пересічного споживача – таку мету переслідували учасники нинішнього діалогу.

Офіційний логотип Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК)
Енергетичний діалог між Євросоюзом та Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК) продовжив пошук стратегії в боротьбі проти зростання нафтових цін на світових ринках. Цій темі вже була присвячена недільна конференція в Саудівській Аравії, де прозвучали нарікання нафтовиків на біржові спекуляції світового ринку енергетики. Учасники цього картелю експортерів нафти постачають 40 відсотків світової потреби у цьому продукті.

З огляду на прихід Франції до управління Євросоюзом, Жан-Луї Берло, міністр екології та розвитку цієї країни наразі опинився у центрі уваги всіх учасників Енергетичного діалогу. Він вважає, що загалом, система постачання нафтопродуктів до споживача добре налагоджена. Проте, необхідно культивувати серед європейців новий підхід до споживання енергії, щоб зменшити залежність від нафти.

Жан-Луї Берло заявив: «Ще декілька років тому ми були у площині «постачальник – споживач». Сьогодні ми в позиції нагальної необхідності створення світового активного енергетичного прориву із залученням всіх сторін. За відсутності діалогу і партнерства, які ми мусимо сьогодні побудувати на основі спільних інтересів, чиясь найменша помилка вкине нас у зону великої небезпеки».

«Нафта не повинна бути пов’язана з фінансовими трансакціями»

Міністр екології та розвитку Франції також зазначив, що нафта не повинна бути пов’язана з фінансовими трансакціями та світовим обігом продуктів першої необхідності.

Між тим, від початку року барель нафти подорожчав на 40 відсотків. Це призвело до інфляції в усьому світі та акцій протесту в європейських та азійських країнах проти подорожчання життя та автомобільного пального.

Світові лідери постачання «чорного золота» переконують, що у збільшенні обсягів видобування нафти потреби немає. Ціни, що вже перевищили 136 доларів за барель, знаходяться під контролем біржових операторів.

Тим часом президент ОПЕК Шакіб Хеліл не виключає подальшого
«Нині ми постачаємо більше нафти, ніж цього потребує ринок, бо потреба у ній останнім часом зменшилася. І якими надалі будуть нафтові ціни, залежатиме від того, що трапиться із доларом. Ринок чекає, щоб побачити, як поводитиме себе долар у липні, і як розвиватиметься геополітична ситуація з огляду на погрози Ірану», – прогнозує один із лідерів картелю нафтових експортетів ОПЕК.

Презентували проектну лінію співпраці «Євросоюз-ОПЕК»

А єврокомісар із енергетики Андріс Пібалґс повідомив, що Єврокомісія разом із ОПЕК, яка координує світову нафтову політику, презентували проектну лінію співпраці «Євросоюз-ОПЕК» терміном до 2030 року. Цей проект має намір побудувати відносини між сторонами на основі стабільності, прозорості та передбачуваності.

«Ми потребуємо тіснішої співпраці, щоб визначити, як нам діяти далі. Адже інвестиції коштують мільйони, а зміна споживчої поведінки потребує чимало часу», – наголосив єврокомісар.

На відміну від багатьох європейських політиків, що закликають до зменшення податків на бензин та дизельне пальне, Андріс Пібалґс переконаний, що це призведе тільки до збільшення прибутків посередницьких організацій. І ніяким чином не змінить ціни на автозаправних станціях.

(Брюссель – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG