Доступність посилання

ТОП новини

Польща поки відмовилась від ПРО


Запуск ракети системи протиповітряної оборони PATRIOT

У п’ятницю прем’єр Польщі Дональд Туск сказав «ні» пропозиціям США. Чи заява прем’єра означатиме провал ідеї розміщення американського протиракетного щита на території Польщі?

У п’ятницю тривали термінові, неоголошені консультації лідерів Польщі стосовно остаточного рішення про розміщення на території країни американських елементів ПРО.

Часу для ухвалення Польщею остаточного рішення в цій справі залишається обмаль. Наступного тижня має відбутися візит до Чеської Республіки держсекретаря США Кондолізи Райс, щоб підписати угоду про розміщення елементів ПРО. Подібну угоду, вважають США, Кондоліза Райс мала б підписати і у Варшаві,

Тим часом прем’єр Польщі Дональд Туск заявив: «Ключовою вимогою польської сторони у переговорах була й надалі залишається проблема реального збільшення безпеки Польщі через надання нам політичних та військових гарантій.

У багатьох юридичних та фінансових аспектах ми у переговорах досягли порозуміння. Однак у ключовій для нас справі –збільшення безпеки країни – ми не досягли результату, який задовільнив би Польщу».

Фахівці пояснюють, що США не погоджуються розмістити у Польщі систему протиповітряної оборони системи PATRIOT разом з елементами протиракетного щита.

Опозиція невдоволена

Партія братів Качинських обурена поведінкою уряду. Лідери опозиції звинувачують прем’єра Туска у тому, що він проводить торги зі США в той час, коли йдеться про глобальну безпеку. На думку опозиції, поведінка уряду, яка де-факто провалює проект розміщення елементів ПРО на території Польщі, приносить користь лише Росії.

Лідери партії братів Качинських вважають, що з ухваленням проекту протиракетного щита не можна далі зволікати.

Голова парламентської фракції партії Право і Справедливість Пжемислав Ґосєвський заявив: «Наполегливо підтримуємо дії у цій справі президента Леха Качинського. Він, як і ми, прихильник розміщення елементів ПРО на території Польщі. Ми переконані у тому, що прем’єр Туск повинен у діловому порядку завершити переговори так, аби цього місяця підписати угоду в цій справі».

Проти проекту американського протиракетного щита виступає посткомуністична лівиця. Лідер партії Союз демократичної лівиці Ґжеґож Напєральський упевнений, що «ідею національної оборони Польщі перепродують, торгують нею десь там на території США, або в затишку міністерських кабінетів у Польщі. Люди ж нічого про це не знають».

Оглядачі переконують, що «ні» для ПРО, яке у п’ятницю виголосив прем’єр, зовсім не означає провалу проекту розміщення елементів ПРО на території Польщі.

Попереду – переговори на найвищому рівні між президентом США Джорджем Бушем і прем’єром Польщі Дональдом Туском.

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG