Доступність посилання

ТОП новини

В Україні відбулося найнижче падіння фондового ринку за останні 10 років


Прага – У вівторок український фондовий ринок впав відразу на 5%. Це було найбільше падіння упродовж одного дня за останні 10 років. У чому причина такого різкого падіння одного з найуспішніших європейських ринків цінних паперів?

Ринкові аналітики вважають, що проблема українського ринку пов’язана зі світовою тенденцією. Погані новини з американського фондового ринку, з Європи призводять до того, що інвестори починають нервувати, коли йдеться про ще ризикованіші, так звані «нові ринки», в числі яких є і Україна, зазначає директор компанії «Дреґон Кепітал», ринковий аналітик Дмитро Тарабакін.

«Весь світ так поводиться. Україна є не великим винятком, хіба що в нас ці процеси відбуваються трохи різкіше, бо в нас менша ліквідність. Якщо подивитися, як поводяться з початку року латиноамериканські чи азійські ринки, то різниця невелика», – каже він.

Внутрішні причини – інфляція і високі відсоткові ставки

Але чи все пояснюється лише зовнішнім чинником? Як говорить аналітик Дмитро Тарабакін, в Україні є і внутрішні причини для хвилювання інвесторів. Висока інфляція та високі відсоткові ставки, якими Національний Банк намагається її вгамувати, роблять запозичення дорогими на українському ринку, а отже, виникає небезпека, що українські компанії можуть не лише не заробити стільки, скільки вони планували, а і взагалі, повернути борги.

Окремою проблемою є небезпека різкого зростання цін на російські енергоносії. «Звичайно, незрозумілі прогнози на наступний рік. Ці заяви про те, що газ може коштувати 400 доларів за тисячу кубометрів, теж налякали людей», – наголошує Дмитро Тарабакін. Поки залишається незрозуміло, як Україна сплачуватиме такі ціни і як це позначиться на її торговельному і платіжному балансі.

«Потрібні добрі новини»

Щодо прогнозу, то він, за словами експерта, багато у чому залежить знову ж таки від зовнішніх впливів. А щодо внутрішньої української ситуації, то ринку потрібні добрі новини, каже Дмитро Тарабакін, і серед них добрі фінансові показники підприємств, але найголовніше – зменшення інфляції.

І тут погані новини інколи парадоксально стають добрими, зазначає Дмитро Тарабакін: «Той факт, що не змінили бюджет, з точки зору інфляції – добра новина, бо уряд буде обмежений по витратах, але не обмежений по доходах. Тому це позитивно впливатиме на дефіцит бюджету. Він буде зменшуватись».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG