Доступність посилання

ТОП новини

Графік підготовки до Євро-2012 Варшава і Київ витримують! – посол Польщі


Посол Польщі Яцек Ключковський – один із найпопулярніших дипломатів у середовищі українських журналістів. Він ніколи не відмовляється від участі у прес-конференціях, охоче дає інтерв‘ю, пояснюючи особисту до себе прихильність ЗМІ важливістю польсько-українських стосунків та інтересом українців до подій у Польщі. Від українських журналістів можна чути, що пан Ключковський – чудовий «менеджер з реклами» Польщі, котрий при цьому щиро любить Україну і вболіває за її європейське майбутнє. Нині Яцек Ключковський спілкувався з українцями у віртуальному просторі, відповідаючи на їхні запитання у форматі чату (інтернет прес-конференції) у видавництві «Главред».

Найбільше запитань до Яцека Ключковського стосувалось підготовки Польщі та України до Євро–2012. Під час спілкування в інтернеті посол зазначив: проблеми підготовки стадіонів у Варшаві і Києві до матчів футбольної першості Європи майже ідентичні.

При цьому відповідь Яцека Ключковського прозвучала оптимістично: «Після візиту керівництва УЕФА ми знаємо, що і Польща, і Україна є у графіку. Робота йде досить інтенсивно. Польща отримала непогану оцінку, я думаю, від Платіні. Найпроблемніша ситуація – ну, це не найбільш проблемно, але це найбільший виклик для нас, – це ситуація з Національним стадіоном у Варшаві. З іншого боку, там усе іде по плану; думаю, що ми впораємося з цим».

Черги на кордоні – через «нестачу інфраструктури»

Другий масив запитань стосувався входження Польщі до Шенґенської візової зони і тих проблем, що з‘явилися цього року на українсько-польському кордоні.

З цього приводу Посол Ключковський зазначив: «Перетин кордону не ускладнився, умови для отримання віз є дещо складніші. Перетин кордону створює проблеми через те, що ми маємо небагато пунктів перетину кордону, що є дуже висока динаміка товарообігу між Польщею та Україною. Якщо подивимось на черги на кордоні – це в основному вантажівки, стоять вони на десятки і десятки кілометрів. Це не пов’язано з Шенґеном – це пов‘язано з нестачею інфраструктури».

Нафтогін «Одеса – Броди – Плоцьк» – «коридор до Західної Європи, до ЄС»

Яцек Ключковський продемонстрував і велику зацікавленість у питанні енергетичної безпеки Європи. Відповідаючи на запитання про майбутнє нафтогону «Одеса – Броди – Плоцьк», посол Польщі запропонував подивитись на проблему ширше.

«Зараз іде інтенсивний діалог не стільки про добудову нафтопроводу, скільки про створення такого коридору від Каспійського моря до Західної Європи, до Євросоюзу. Добудова – це тільки один із варіантів, який розглядається. Ми зараз говоримо про постачання нафти до Чехії, де є НПЗ (нафтопереробний завод), який є власністю Польського національного нафтового концерну. Наші українські друзі розмовляють із Білоруссю про використання каспійської нафти. В основному, цей проект має бути багатосторонній», – зауважив Яцек Ключковський.

Закінчуючи інтернет-прес-конференцію, посол Польщі наголосив: спільні українсько-польські ініціативи та проекти для Європи – це запорука євроінтеграції України, її повернення в європейський дім. А Польща і надалі підтримуватиме свою східну сусідку на цьому шляху.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG