Доступність посилання

ТОП новини

Україна матиме з Євросоюзом «Угоду про асоціацію»


Міністри закордонних справ Європейського Союзу вирішили, що нова посилена угода між Україною та Євросоюзом називатиметься «Угода про асоціацію». За словами міністра закордонних справ України Володимира Огризка, це ухвалене у вівторок у Брюсселі рішення є «важливим кроком України на шляху до Євросоюзу».

Як зазначив Володимир Огризко, поки що не зовсім зрозуміле наповнення самої угоди, оскільки ще не прописано економічну частину. Ще тривають переговори із ключового питання – створення зони вільної торгівлі.

«В інших напрямках ми чітко і ясно усвідомлюємо: це буде справді угода про асоціацію між Україною та ЄС», – сказав міністр.

Він наголосив, що головна мета – наприкінці 2009 року «отримати справді потужний інструмент реальної адаптації інтересів ЄС і України, взаємного зближення, яке в підсумку приведе до повноправного членства України в цій організації».

Про поступ у наближенні до ЄС заявила і Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Сторони планують завершити переговори про нову посилену угоду до кінця наступного року.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, перебуваючи вчора з офіційним візитом у Києві, заявила, що ця угода поглибить відносини між ЄС та Україною, однак не означатиме жодних конкретних перспектив членства України в Євросоюзі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG