Доступність посилання

ТОП новини

Навчання «Сі Бриз – 2008» успішно завершені


Під час відпрацювання рятувальних дій у випадку аварії хвинтокрила, 15 липня 2008 рік

У суботу в Одесі відбулася церемонія закриття двотижневого українсько-американського військово-морського навчання із запрошенням інших країн. Міністр оборони України Юрій Єхануров надіслав привітання учасникам «Сі Бриз – 2008» із успішним завершенням навчань.

«Вагомим результатом проведення цьогорічних морських маневрів є успішне виконання кораблями ВМС України завдань в рамках антитерористичної операції НАТО у Середземному морі «Активні зусилля», – наголосив у привітанні керівник оборонного відомства.

«Навчання «Сі Бриз – 2008» сприяють підтриманню миру, зміцненню довіри та взаєморозуміння між військовослужбовцями різних країн. Вони дозволяють нам якісно тренувати Військово-Морські Сили та запроваджувати міжнародні стандарти взаємодії між військовими моряками. Проведення подібних маневрів ми розглядаємо як добру нагоду краще підготуватися до участі у миротворчих операціях у складі багатонаціональних сил», – зазначено у привітанні.

Юрій Єхануров подякував командуванню Військово-Морських Сил України, керівництву навчання «Сі Бриз – 2008», а також командирам військових частин і підрозділів Сухопутних військ та Повітряних Сил України, командирам кораблів, задіяних у маневрах, усім українським і закордонним морякам за успішне їх проведення.

Окрема подяка тим, хто протестував проти «Сі Бриз – 2008»

«Хочу висловити подяку і представникам опозиційних сил, які брали участь у протестних акціях під час проведення українсько-американських маневрів. Завдяки їх виступам наші закордонні партнери переконалися, що офіційна влада не забороняє громадянам висловлювати свою точку зору. Це свідчить про наявність в нашій країні демократії, а також про те, що Україна підтвердила статус правової держави», – йдеться також у привітанні міністра оборони України.

********
Міжнародні навчання «Сі Бриз-2008», які стартували в Одесі 14 липня проходили в 4 етапи. У них взяли участь військовослужбовці 16 країн: Азербайджану, Великої Британії, Вірменії, Греції, Грузії, Данії, Канади, Латвії, Македонії, Німеччини, Норвегії, Румунії, США, Туреччини, Франції і України.

Від 15 країн в навчаннях брали участь 18 кораблів, 9 літаків і 3 вертольоти. Українські ВМС представляли 11 кораблів і суден, літаки, один вертоліт і батальйон морської піхоти, парашутний десант, команди водолазів і аварійно-рятувальна група.

Головною метою цьогорічних маневрів «Сі Бриз-2008», що проходили на теренах Одеської, Миколаївської областей та Автономної Республіки Крим було – відпрацювання за стандартами НАТО дій багатонаціональних штабів і сил під час планування та проведення миротворчої операції.

Українсько-американські військово-морські навчання серії «Сі Бриз» проводять із 1997 року. Вони започатковані з метою досягнення взаємосумісності флотів України і США, а також інших країн, які приєднались до програми НАТО «Партнерство заради миру».

(Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG