Доступність посилання

ТОП новини

Заклики об’єднатися навколо інтересів держави


Під час промови з нагоди Дня незалежності на центральному майдані Києва Президент України Віктор Ющенко оголосив мораторій на політичне протистояння з головних проблем соціальної і гуманітарної політики. У цей час Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко покладала квіти до пам‘ятників Тарасу Шевченку і В‘ячеславу Чорноволу.

Про те, що не все так добре на Печерських пагорбах, стало відомо задовго до 24 серпня. Президент Віктор Ющенко оголосив, що потрібно провести військовий парад на центральній вулиці столиці. За словами Президента, «наші сімнадцять років Незалежності – це сконцентрований згусток часу, в якому зосереджена надія і воля тисячолітньої історії нашого народу. Цей військовий парад присвячуємо всім перемогам українського духу і української зброї».

Прем’єр Юлія Тимошенко зауважила, що не час грати м’язами, коли західні області потерпають від повені.

Позицію свого лідера пояснив керівник фракції БЮТ у парламенті Іван Кириленко: «Наша політична сила в цей час покладала квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку і В’ячеславу Чорноволу. Як ніколи було гостре відчуття, що суспільству необхідна злагода, мир і спокій. Ще 2-3 тижні тому це звучало б банально, але зважаючи на те, як швидко змінюються події, сьогодні це звучить актуально. Як свідчить історія, не люди розв’язують конфлікти, не вони починають братовбивчі війни, роблять це політики. На жаль, в Україні братовбивча війна на словах йде уже тривалий час».

Не мають одностайності в питанні проведення військового параду члени фракції «Наша Україна – Народна Самоборона». Зокрема, дії Президента Віктора Ющенка підтримує депутат з НУ-НС Володимир В’язівський: «Для мене Президент є добрим дороговказом. Коли постало питання загрози незалежності дружньої нам Грузії, він приїхав і разом з колегами на весь світ закричав, що є небезпека для волелюбного народу. Я переконаний, що з таким Президентом ми маємо максимально мобілізуватися і дбати про свою безпеку. А значить, творити нашу державу економічно розвиненою, твердою і зміцнювати свої військові потуги».

Опозиція критикує владу


А опозиція критикує дії чинної влади. Голова Партії регіонів Віктор Янукович заявляє про неефективність як уряду, так і парламентської коаліції. Він не виключає повторного розгляду питання про відставку Юлії Тимошенко.

Критикують владу і комуністи. Народний депутат Олександр Голуб: «Я вважаю, що парад був зайвий. У державі є проблеми, і кошти, які були витрачені на парад, слід було витратити з більшою користю для конкретних людей. Тим більше, що не було круглої дати. Я розумію, що можливо, такими речами Президент Ющенко прощається зі своєю посадою».

А поки політики сперечалися, потрібен чи ні військовий парад на День незалежності, народ використовує вихідні для відвідання різноманітних святкових заходів чи для роботи на присадибних ділянках.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG