Доступність посилання

ТОП новини

Як республіканці у США приваблюють незалежних виборців


Нью-Йорк – У місті Сент-Полі, штат Міннесота, триває з’їзд Республіканської партії США, делегати якого мають офіційно висунути сенатора Джона МакКейна президентським кандидатом на листопадових виборах цього року. Перебіг з’їзду ускладнився тим, що узбережжя Мексиканської затоки на півдні країни потерпає від стихійного лиха. Яким чином буревій на півдні може впливати на проведення республіканського з’їзду? Адже Сент-Пол, як відомо, розташований за півтори тисячі кілометрів на північ від Мексиканської затоки?

Національні з’їзди, чи як їх називають, «конвенції», двох найбільших політичних партій Америки традиційно проходять у святковій атмосфері. Але яке може бути свято у час, коли понад два мільйони людей змушені стати біженцями, евакуюватися, рятуючись від повені й ураганних вітрів.

Тож організатори з’їзду вважали веселощі неприпустимими насамперед із етичного погляду, тим більше, що ця подія транслюється телевізійними каналами на всю країну. Сенатор МакКейн розпорядився переглянути програму зібрання у бік скорочення з тим, щоб менше було всіляких привітань, а більше збирання коштів на користь постраждалих від буревію.

Скасували свою появу на з’їзді президент Джордж Буш і віце-президент Дік Чейні. Програму понеділка було урізано до трьох годин. Але вже наступного дня, коли руйнівна сила буревію «Ґустав» зменшилася і метеорологи перекваліфікували його на просто бурю, шторм, республіканці на з’їзді переробили й програму вівторка у бік повернення до боротьби з метою привабити незалежних виборців.

Як вони це роблять?

Наприклад, має виступити улюбленець публіки Фред Томпсон, популярний кіноактор, колишній сенатор. Також передбачається промова сенатора Джо Лібермана. Він колишній демократ, 2000-го року був демократичним кандидатом на віце-президента. Ліберман, нині безпартійний, незалежний, є близьким приятелем і політичним прихильником Джона МакКейна. Ліберман викликав гнів колишніх однопартійців своєю критикою на адресу Барака Обами, президентського кандидата демократів. Втім, в інтерв’ю телемережі «Сі-Ен-Ен» Ліберман сказав: «Я не збираюся витрачати час на критику сенатора Обами. Я розповім, чому я, незалежний демократ, голосую за сенатора МакКейна».

Не обійшлося й без сенсацій. Губернатор Аляски Сара Пейлін, кандидат на віце-президента, повідомила, що її 17-річна дочка Бристол вагітна на п’ятому місяці і має намір одружитися з майбутнім батьком дитини.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG