Доступність посилання

ТОП новини

США підтримують безпеку України і закликають до єдності – Чейні


Віце-президент Сполучених Штатів Америки Ричард Чейні, який зустрівся в Києві з українськими керівниками, також підтвердив підтримку США вступові України до НАТО.

Сполучені Штати Америки «глибоко й невідступно» зацікавлені в безпеці України, заявив віце-президент США.

«Ми віримо в право людей жити, не перебуваючи під загрозою тиранії, економічного шантажу, воєнного вторгнення чи залякування», – сказав Ричард Чейні після зустрічі в Києві з Президентом України Віктором Ющенком.

«Найбільша надія України на те, щоб подолати ці загрози, – це бути єдиною», – вважає Чейні. За його словами, Україна має «об’єднатися в найпершу чергу внутрішньо і об’єднатися з іншими демократичними країнами».

«Сполучені Штати цілковито підтримують право України створити ще міцніші зв’язки співпраці і безпеки з усією Європою й поза Атлантичним океаном. Ми віримо, що тісніші стратегічні відносини є в інтересах нас усіх», – заявив віце-президент США.

«Українці мають право обрати, чи хочуть вони вступити до НАТО, а НАТО має право запросити Україну вступити до альянсу, коли, на нашу думку, вона буде готова й коли для цього настане час», – сказав Ричард Чейні й наголосив: «Жодна інша країна не має на це права вето».

«Країни НАТО погодилися в Будапешті, що Україна врешті зможе вступити, і ця позиція не змінилася», – підтвердив віце-президент США.

Віктор Ющенко, зі свого боку, заявив, що Україну «турбує можливість використання військових сил Чорноморського флоту Російської Федерації, які базуються на території України, в конфліктах із третіми сторонами».

За словами Президента України, це пасивно втягує Україну в воєнні конфлікти і не відповідає її національним інтересам.

Раніше сьогодні під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко Ричард Чейні заявив, що нині для України настав непростий час через останні дії Росії, повідомила речниця адміністрації США.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG