Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром»: Ціна газу для Європи вже перевищила 500 доларів якраз до візиту Тимошенко


Це сталося вже у жовтні, заявив 1 жовтня голова Правління, заступник голови Ради директорів російського газового монополіста Олексій Міллер.

За його словами, ще влітку в «Газпромі» прогнозували, що «європейська» ціна газу, який постачає ця компанія, може сягнути 500 доларів за тисячу кубометрів до кінця року.

«На сьогодні можна констатувати, що динаміка зростання цін перевищила очікування «Газпрому», – заявив він.

2 жовтня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко їде до Москви з візитом, одне з головних завдань якого – переговори про постачання природного газу до України з Росії, зокрема, про ціну цього газу.

Раніше в Росії заявляли, що Україна муситиме платити «європейську» ціну на газ, і називали цифру в 400 доларів за тисячу кубометрів.

Україна хоче і нижчої ціни, і врахування національних інтересів

У середу, до заяви Олексія Міллера, Юлія Тимошенко заявила, що не допустить підвищення ціни газу до 400 доларів за тисячу кубометрів.

Вона додала, що Україна має намір запропонувати Росії поетапний перехід на ринкову ціну на газ упродовж кількох років.

При цьому Тимошенко запевнила, що переговори відбуватимуться виключно з урахуванням національних інтересів України.

За словами Прем’єр-міністра, Кабінет Міністрів затвердив директиви на ці переговори з урахуванням пропозицій Ради національної безпеки і оборони та Президента.

Зокрема, запевнила вона, газотранспортна система України не буде предметом переговорів із Росією.

Тимошенко також повідомила, що згадані директиви передбачають із нового року перехід на відносини без посередників.

Цього ж дня, в середу, Господарський суд Києва ухвалив ліквідувати одного з таких посередників, компанію «Укргаз-Енерго», спільне підприємство «Нафтогазу України» й іншого посередника, компанії «РосУкрЕнерго». В «Укргаз-Енерго» у відповідь заявили, що оскаржать це рішення.

Яка буде нова ціна – і чи буде?

Деякі оглядачі висловлюють припущення, що в перебігу нинішнього візиту Юлію Тимошенко до Москви ще не вдасться узгодити ціну на газ.

Сама Прем’єр-міністр теж була обережна в середу в своїх прогнозах на нинішній візит і схарактеризувала переговорний процес як «складний», що може вимагати кількох підходів.

Зокрема, голова Правління «Нафтогазу України» Олег Дубина в інтерв’ю агентству Bloomberg заявляв, що підписання контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» про постачання газу на наступний рік можуть відкласти до грудня.

У той час як Олексій Міллер говорить про швидке подорожчання газу, Олег Дубина заявляє, що ціни на газ падають, і тому припускає, що з контрактом варто зачекати.

За словами Дубини, Україна розраховує, що цьогорічне збільшення ціни газу буде співмірне з попередніми підвищеннями.

Цього року газ із Росії постачається до України по 179,5 доларів за тисячу кубометрів; минулого року ця ціна становила 130 доларів, а позаминулого – 90.

При цьому ставка транзиту газу з Росії до Європи територією України зросла цього року з 1,6 до лише 1,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG