Доступність посилання

ТОП новини

Корвет «Тернопіль» повернувся із операції НАТО


Корвет «Тернопіль»

Севастополь – Український корвет «Тернопіль», який завершив бойове чергування у Середземному морі в рамках антитерористичної операції НАТО «Активні зусилля», у середу повернувся на базу в Севастополь. Тут моряків зустрічали командувач ВМС України адмірал Ігор Тенюх, рідні військовослужбовців, представники громадськості міста.

«Тернопіль» майже місяць перебував у оперативному підпорядкуванні командувача військово-морського компонента Об’єднаних збройних сил НАТО «Південь», і патрулювання у визначеному районі Середземного моря здійснював під прапором Північноатлантичного альянсу.
Під час операції екіпаж українського корабля проводив опитування та оглядові операції цивільних суден за стандартами НАТО. Дані, зібрані українськими військовими моряками, надсилалися у Морський оперативний центр у Неаполі (Італія) та у Центр судноплавства Альянсу у Нортвуді (Велика Британія) і враховувалися при складанні загальної картини щодо обстановки із судноплавством у Середземному морі.
Приготування на фрегаті «Гетьман Сагайдачний»
«Тернопіль» уже вдруге бере участь у цій операції. Від ВМС України участь у ній також брали фрегат «Гетьман Сагайдачний» і корвет «Луцьк». Як повідомили у прес-центрі українського флоту, основною формою участі Збройних сил України в операції «Активні зусилля» є функціонування на базі штабу Військово-морських сил у Севастополі Контактного пункту – так званого елементу взаємного обміну інформацією у рамках операції, а також робота українських офіцерів зв’язку в штабі операції в Неаполі (Італія) і, власне, залучення українських кораблів та оглядових підрозділів до складу міжнародних сил, що беруть участь в операції «Активні зусилля».
З однієї операції – на іншу?
Під час бойового чергування «Тернопіль» кілька разів повертався до бази НАТО Суда-Бей (Греція) для поповнення запасів продовольства і пального. Під час останньої стоянки перед поверненням додому розглядалося питання про приєднання українського корвету до сил Європейського Союзу, які вирушили до Аденської протоки. Там розпочалася інша бойова операція флотів європейських країн – протипіратська місія «Атланта».
За неофіційними даними, рішення про приєднання до цієї військової місії ЄС українських кораблів буде лише після звільнення захопленого піратами судна «Фаїна» з українським екіпажем. І найімовірніше, воно стосуватиметься фрегата «Гетьман Сагайдачний», який за своїм класом здатний виходити в океанське плавання і вже має досвід трансатлантичних походів.
Командувач ВМС України адмірал Ігор Тенюх
За даними військових джерел Радіо Свобода, зараз на «Сагайдачному» тривають активні приготування до далекого походу. Командувач ВМС України адмірал Ігор Тенюх заявив раніше, українські військові чекають від Президента наказу Верховного головнокомандувача, а від Кабінету міністрів – урядового рішення по виділення відповідних коштів. За словами адмірала Тенюха, у ВМС України є підготовлені спецпідрозділи, які вже набули певного досвіду під час участі в операції «Активні зусилля» на борту фрегата «Гетьман Сагайдачний», корветів «Луцьк» і «Тернопіль».
(Севастополь – Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG