Доступність посилання

ТОП новини

У Криму судитимуть сепаратистів


Валерій Подьячий

Сімферополь – У Криму місцевий суд відмовився задовольнити скаргу координатора Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерія Подьячого про скасування постанови Служби безпеки України щодо порушення проти нього кримінальної справи. Це перша подібна справа за статтею про зазіхання на територіальну цілісність України, яка має шанси незабаром потрапити до суду.

Київський місцевий суд Сімферополя відхилив позов Валерія Подьячого, визнавши законність порушення СБУ проти нього кримінальної справи за статтею 110 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за посягання на територіальну цілісність України ув’язненням до 5 років.

Справу порушили після січневої прес-конференції активістів Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія», на якій вони поширили прес-реліз із закликами до відторгнення від України Криму і Севастополя.

Валерій Подьячий стверджував, що він не був на цій прес-конференції, а підготовлений ним прес-реліз не є «документом». Суддя Наталя Шильнова визнала такі аргументи несерйозними і залишила постанову слідчого кримського главку СБУ в силі.

Валерій Подьячий пообіцяв оскаржити цей судовий вердикт в Апеляційному суді. На це у нього є 7 днів, починаючи з понеділка 22 грудня.

Розслідування завершується, попереду – суд

За цією справою проходить 6 активістів Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія», але кримінальне обвинувачення висунуті лише двом – сімферопольцю Валерію Подьячому та Семену Клюєву з Євпаторії. За даними джерел в СБУ, розслідування перебуває в завершальній стадії: з дня на день обвинувачені зможуть ознайомитися з матеріалами справи і її одразу передадуть до суду. Експерти прогнозують, що покарання може бути не надто суворим.

В. Подьячий нещодавно розпочав ще одну кампанію – про скасування Конституції АРК, яка визнає територіальну приналежність автономії до України. За його словами, скасувавши чинну кримську конституцію, можна переглянути статус Криму та його приналежність до складу України.

Поки що ж координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерій Подьячий програв суд проти СБУ, а тепер чекає суду проти нього.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG