Доступність посилання

ТОП новини

Європа має відмовитися від стереотипу, що всі незаміжні українки – повії (європейська преса)


Прага – Чимало оглядачів вважають, що річниця від часу скасування в Центральній Європі прикордонного контролю і включення декількох країн цього регіону ЄС до Шенґенської зони виявила дуже негативний наслідок – «приниження і обмеження свободи пересування для європейців, які живуть по той бік шенґенської межі і хотіли б познайомитися з Європою». Також впливові європейські газети підводять підсумки головних подій 2008 року і згадують про Україну.

Німецька «Ді Цайт» стверджує у статті свого оглядача Штефана Апфля, що «мир, свобода і добробут – лише для своїх. Всім іншим – постійні приниження в посольствах. Такі наслідки приєднання рік тому декількох країн Центральної та Східної Європи до Шенґенської зони. Молодим європейцям з-за меж Євросоюзу в’їхати стало важче», – резюмує оглядач «Ді Цайт». У публікації стверджується, що «пересунутий рік тому кордон ділить Європу на світ добробуту і світ злиднів». Німецька газета наголошує, що жорсткі «в’їзні правила не страшні для злочинців і нелегальних мігрантів», але ЄС принижує саме тих, кого потребує Європа заради майбутнього – студентів, підприємців, журналістів, митців зі сходу континенту. «Ді Цайт» наводить точку зору колишнього координатора європейсько-балканського пакту стабільності Ергарда Бузека, який вважає, що Європі потрібна сміливість, яку вона проявила після падіння «залізної завіси», і скасувати візи для держав Західних Балкан та значно спростити візовий режим для України, Молдови і кавказьких країн. Бузек наголошує, що «Європа мусить позбутися стереотипу, за яким усі незаміжні українки – це проститутки, а косовські студенти – злодюжки».

А польська газета «Дзєннік» констатує, що в Україні почалася кампанія з усунення Президента Віктора Ющенка від влади і очолює її нинішній Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Це видання вважає, що Тимошенко прагне скерувати невдоволення українців наростанням кризових явищ в Україні проти діючого президента. «Дзєннік» прогнозує, що нинішній український прем’єр використає у цій своєрідній кампанії «Україна без Ющенка» тактичний союз із проросійською Партією регіонів і в цьому, як наголошує газета, «наразі найбільші шанси у Тимошенко, яка має досвід народного трибуна».

Блоґґер «Файненшел Таймс» Гідеон Рахман наводить свою версію «доленосних миттєвостей 2008 року». І першою називає обрання в США президентом Барака Обами, другою – крах 15 вересня американської компанії «Леман Бразерс» і третьою та четвертою –Олімпіаду в Пекіні та російсько-грузинську війну. На думку Рахмана, саме російсько-грузинська війна завдала сильного удару прозахідному курсу України, бо насамперед, внаслідок цього на Заході був відкладений намір надати Україні і Грузії План дій щодо вступу до НАТО.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG