Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 12:59

Велика Британія: Різдво у розпал кризи


Лондон – Фінансова криза наклала свій відбиток на нинішнє Різдво. Небачене падіння курсу фунта стерлінгів зробило деякі подарунки занадто дорогим задоволенням. З іншого боку, деякі крамниці змушені були безпрецедентно вдатися до великих знижок ще перед Різдвом, аби хоч щось продати і залишитися «на плаву».

Британський фунт стерлінгів став однією з найбільших жертв світової фінансової кризи. З липня цього року він втратив понад чверть своєї цінності. Ще у липні 2007 року за один фунт давали два долари, тоді як нині менш, ніж півтора долара. Схожа ситуація з євро: здавалося, ще зовсім недавно 1 фунт обмінювався на півтора євро, нині вже приблизно один до одного.
Таке драматичне послаблення одної з найвагоміших валют світу суттєво вплинуло на передріздвяну поведінку британців. Якщо у попередні роки багато з них їздило купувати різдвяні подарунки до Нью-Йорка, Мілана, Парижа чи Барселони, де все здавалося дешевим, то тепер, за нинішнього курсу обміну, ціни там виглядають захмарними.
Так само й з імпортованими товарами, ціни на які, звичайно, теж зросли відповідно до курсу фунта. Годинники, біжутерія, айподи значно подорожчали. Водночас в останні місяці року Британію швидко залишали іноземні інвестори, залишаючи британців без праці. Безробітним важко думати про дорогі подарунки.
Представник Британської фундації праці Вілл Гаттон зазначає: «Близько 100 мільярдів фунтів залишило Британію лише у вересні й жовтні цього року. Це сталося не тому, що уряд надавав великі позики, а через те, що міжнародні інвестори занепокоєні кредитоспроможністю британської фінансової системи».
Величезні знижки на іграшки оголосили ще перед Різдвом
Водночас, деякі товари британцям купувати цього року було вигідно. Зокрема, відразу кілька провідних мереж крамниць оголосили величезні знижки на іграшки ще перед Різдвом. Зазвичай іграшки – це продукт, що напередодні свят користуються величезним попитом, а тому знижки на них бувають лише після Різдва. Нині крамниці були настільки занепокоєні низьким попитом, що змушені були піти на такий крок. Спочатку знижку, у деяких випадках аж на 60 відсотків, на сотні іграшок оголосила мережа супермаркетів Tesco. Її приклад наслідували мережі універмагів Selfridges і Debenhams, які зрізали ціни наполовину. Навіть королева іграшкових крамниць Hamleys пропонувала знижені ціни.
Фахівець із проблем торгівлі Ніл Сандерз зауважив: «Це – показник того, наскільки глибоко гальмування економіки вразило споживача. Іграшки перед Різдвом мають бути ділянкою, яку це не зачіпає. Але вам не пропонували б таких знижок, якби не мусили цього робити».
Отже прогнози, які давали експерти ще в жовтні про те, що мами й тати радше відмовляться купувати на Різдво їжу, ніж найновіші забавки любим дітям, не справдилися.
(Лондон –Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG