Доступність посилання

ТОП новини

Китайські кораблі долучаються до боротьби проти сомалійських піратів


Прага – Три китайських військово-морських кораблі направляються з острову Хайнань до берегів Західної Африки. Два винищувачі та одне судно підтримки долучаться до військових кораблів інших держав, які патрулюють Аденську затоку, запобігаючи можливим нападам піратам. Це нова сторінка в діях сучасного китайського флоту, який відгукнувся на заклики світової спільноти посилити боротьбу проти сомалійських піратів.

Два китайських есмінці, один ракетний – «Хайкоу», обладнаний радарною системою за американським зразком, другий – «Ухань», створений за російською технологією, і третій корабель супроводу знялися з якоря на півдні острова Хайнань та відбули у плавання до берегів Сомалі, де вже ведуть патрулювання кораблі інших країн.
Керівник експедиції контр-адмірал Ду Цзінчень сказа Радіо Свобода, що його підлеглі готові до складної місії, яка триватиме щонайменше три місяці. «Ми головним чином супроводжуватимемо судна з товарами на борту до місця призначення і в прилеглих водах. Але для деяких транспортів, які перевозять важливі вантажі, ми надаватимемо бортовий супровід», – зазначив контр-адмірал.
На бортах трьох кораблів Китаю перебуває 800 осіб, включно з 70-ма бійцями спецпідрозділу, а також гвинтокрили. Під час місії китайські кораблі будуть на зв’язку з міжнародними силами, координуватимуть з ними участь у спільних операціях.
Як заявив раніше представник МЗС Китаю Лю Цзяньчао, цього року біля 20 відсотків із понад тисячі китайських торгових суден, які пропливали через Аденську затоку і територіальні води Сомалі, зазнали атак піратів.
Перша бойова акція Китаю за межами його територіальних вод
Китай ухвалив рішення відправити свої воєнні кораблі до берегів Сомалі після спеціального засідання 16 грудня Ради Безпеки ООН, де було ухвалено резолюцію щодо боротьби з сомалійськими піратами. Раніше Пекін обмежувався участю в операціях із підтримки миру лише поблизу свої кордонів, притримуючись доктрини невтручання у справи інших країн.
Китайські джерела повідомляють, що місія до Сомалі – це перша бойова акція Китаю за межами його територіальних вод, коли армада імперської династії Мінґ у 15 столітті припливла до берегів Африки і повернулася потім назад. Китай немає жодної бази в цьому регіоні, тому підтримка тривалої місії може виявитися проблематичною для Пекіна.
Кораблі таких країн як Велика Британія, Франція, Німеччина, Індія, Іран, США вже патрулюють у регіоні Сомалі або ж на шляху до місця патрулювання. Японія, воєнні місії якої на морі дуже сильно обмежені конституцією, також розглядає можливість приєднання до «антипіратської коаліції».
(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG