Доступність посилання

ТОП новини

418 доларів – така нова ціна Росії за газ для України


Україна отримуватиме газ по ринковій ціні, оскільки відмовилася від пільгових умов, заявив увечері 1 січня голова правління «Газпрому» Олексій Міллер в інтерв’ю російському телеканалу «Вєсті-24».

«У зв’язку з відмовою України від пільгових умов постачання газу за ціною в 250 доларів «Газпром» буде здійснювати постачання газу в Україну за ринковою європейською ціною в 418 доларів за тисячу кубічних метрів», – зазначив Міллер.

Раніше Президент України Віктор Ющенко заявив, що прийнятна ціна на газ для Києва – 204-210 доларів

У заяві Віктора Ющенка, розміщеній на сайті Глави держави, сказано: «Якщо слідувати заяві «Газпрому», що середньозважена ціна російського газу в 2009 році на європейському ринку очікується 300 доларів, то відповідно ринкова ціна на території України повинна скласти приблизно 245 доларів. Ми беремо до уваги пропозицію російської сторони, яка назвала 250 доларів як ціну, яка найбільш оптимально відповідала російським інтересам. На наш погляд, 250 доларів – це є ринкова європейська ціна, до якої пропонує перейти Росія вже з 2009 року. Ми вважали за доцільне все-таки дотриматися букви і духу Меморандуму, підписаного Прем'єр-міністрами України та Росії, який передбачає відповідний трьохрічний канікулярний період, де приблизно за ці три роки ми повинні вийти по ціні на газ з розрахунку приросту його 1/3 від ціни, яка сьогодні є як різниця між європейською ціною і ціною газу в Україні».

«Таким чином, – наголошує Віктор Ющенко, – по нашим розрахункам, керуючись Меморандумом і домовленістю про трьохрічний перехід на європейську ринкову ціну, ціна газу в 2009 році в Україні повинна коливатися від 204 до приблизно 210 доларів».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG