Доступність посилання

ТОП новини

На зустрічі у Німеччині очікують нових підходів США до проблеми Ірану


Іран - Запуск кочмічного ракетоносія Сафір (посол), з двома супутниками на борту. Запуск відбувся з невідомого місця на території Ірану, 3 лютого 2009 р.
Іран - Запуск кочмічного ракетоносія Сафір (посол), з двома супутниками на борту. Запуск відбувся з невідомого місця на території Ірану, 3 лютого 2009 р.

Прага – Представники шести головних уповноважених – Росії, Сполучених Штатів, Китаю, Німеччини, Великої Британії та Франції зустрічаються сьогодні у форматі 5+1 в німецькому містечку Вісбадені біля Франкфурта щоб обговорити ядерну програму Ірану. Формат такий, бо всіх цікавить позиція нової адміністрації США з цього гострого питання. Зустріч також відбувається через день після оголошення Тегераном запуску свого першого супутника Землі, що викликає додаткове занепокоєння США та інших країн.

Ця зустріч представників світових держав з приводу ядерних приготувань Ірану перша, після обрання Барака Обами на посаду президента США. Очікується, що на зустрічі біля Франкфурта буде обговорено новий підхід до проблеми Ірану.

Президент Обама обіцяв, що переконуватиме Іран у необхідності прямих переговорів, що не зробили його попередники по Білому дому. Вже після запуску Тегераном свого першого супутника новий державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що Сполучені Штати застосують до Ірану «жорстку і цілеспрямовану» дипломатію з метою змусити Тегеран виконати вимоги міжнародної спільноти і припинити роботи зі збагачення урану.

На Заході занепокоєні тим, що старт космічної програми Ірану може бути використаний для розвитку випробовувань балістичних ракет далекої дії. Хоча сам Іран заявляє про ніби то виключно мирний характер його космічної програми та використання її в наукових та телекомунікаційний напрямках. Те ж саме Тегеран каже й про свою ядерну програму.

Німеччина вітає бажання Обами вести пряму мову з Іраном

Експерти вважають, що нова адміністрація США діятиме щодо Ірану більш цілеспрямовано і ефективно. Тобто, Обама не лише покаже тут більшу рішучість але й запропонує Тегерану більше конкретних пропозицій, щоб врешті зупинити програму збагачення урану. Зокрема, під час переговорів із британським міністром закордонних справ Девідом Мілібендом у Вашингтоні Гілларі Клінтон заявила: «Іран має можливість стати корисним учасником міжнародної спільноти. Як сказав президент Обама, ми протягуємо руку Ірану, але для цього необхідно розжати кулаки. Ми повинні розробити спільну політику, яка відображала б наші спільні цілі щодо Ірану».

Німецький міністр закордонних справ Фран-Вальтер Штайнмайєр привітав готовність США і нового президента Обами вести пряму мову з Іраном і закликав Тегеран скористатися цим шансом.

У Вісбадені під Франкфуртом Сполучені Штати сьогодні представлятиме заступник держсекретаря США Вільям Бернс.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG