Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Кулуарні домовленості уряду з Росією – «неприпустимі»


Президент Вiктор Ющенко вважає, що переговори урядової делегацiї з представниками Росiї щодо надання Українi кредиту проведенi з порушенням правових норм. Про це повiдомила речниця глави держави Iрина Ванникова.

«Президент не затверджував директив для цих переговорiв i не отримував вiдповiдних документiв вiд уряду», – передала вона позицiю Президента.

За словами Ванникової, глава держави вважає неприпустимою ситуацiю, коли стратегiчнi для життя країни питання вирiшують кулуарно.

Крім того, неприпустимо, за словами Президента, поєднувати отримання Україною кредиту з ратифiкацiєю договору про «нульовий варiант» та про долю вiтчизняної газотранспортної системи.

Як нагадала Ванникова, «нульовий варіант» передбачає, що Росія бере на себе всі борги Радянського Союзу, водночас Україна відмовляється від своїх претензій на будь-яку власність СРСР, в тому числі, й за кордоном.

Прем'єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко заявила в суботу в Мюнхенi, що українська сторона отримала позитивну вiдповiдь вiд Росiї на прохання видiлити їй кредит. Вона зазначила, що «веде дискусiю з багатьма країнами, щоб на урядовому рiвнi забезпечити необхiднi кредити для покриття планового дефiциту бюджету».

За словами Тимошенко, вона написала листи урядам Росiї, США, Японiї, Китаю, керiвництву Європейського Союзу та iнших країн iз пропозицiєю сприяти укладенню вiдповiдних угод.

За інформацією ЗМІ, уряд України намагається отримати від Росії кредит на суму 5 мільярдів доларів.

МВФ готовий обговорити надання Україні другого траншу кредиту найближчими тижнями

Міжнародний валютний фонд планує найближчими тижнями повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

Про це повідомила голова місії МВФ Джейла Пазарбашиоглу.

Згідно з повідомленням Фонду, обговорення програми триває, основна увага присвячена питанням бюджетної й податкової політики та посилення системи принципів, на підставі яких має відбуватися реструктуризація банків.

«Із початку ухвалення програми, підтримуваної фінансуванням МВФ, глобальна економічна ситуація суттєво погіршилася. Українська економіка також схильна до цього процесу. Економічна ситуація залишається складною, що пов'язано з падінням попиту на сталь і різким зниженням доступу на міжнародні ринки капіталів», – йдеться в повідомленні МВФ.

І хоча ступінь невизначеності економічного прогнозу щодо України трохи виріс, «та динаміка, яка лежить в основі її економіки, і послідовне впровадження зваженої економічної політики забезпечить можливість для поступового відновлення зростання економіки», зазначають у Фонді.

Міжнародний валютний фонд у листопаді минулого року вирішив надати Україні стабілізаційний кредит в обсязі 16,4 мільярда доларів для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни в умовах світової фінансової кризи.

Того ж місяця Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 мільярда доларів.

Рішення МВФ, чи надавати наступний транш, пов'язане з виконанням певних цільових показників, яких Україна мала досягти на кінець 2008 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG