Доступність посилання

ТОП новини

Європейці нині частіше купують «своє» і через інтернет


Брюссель – Серед європейських споживачів панує зневіра. Практично у кожній з країн ЄС, більшість із них переконані, що їхні споживчі можливості дуже похитнулися за останні декілька місяців. Проте, на початку 2009 року почали спостерігати деяке відновлення довіри. Як стверджують представники європейських центрів досліджень громадської думки, причини у запровадженні урядових планів порятунку та в падінні ціни на нафту. Проте криза дещо змінила звички багатьох громадян об’єднаної Європи: купують «своє» і частіше через інтернет.

Погані новини, що невпинно надходять із різних «фронтів» економіки, поглинутої кризою, дещо змінюють звички європейців. Це щойно підтвердили висновки опитувань, проведених французькою аналітичною організацією «Обсерватер Сетелем». Вивчаючи думки громадян різних європейських країн, цей центр є своєрідним барометром тенденцій та еволюції споживчого ринку.
Як виявилося, навіть у час нестабільності, найбільшу готовність витрачати свої гроші проявляють угорці: 84 відсотки опитаних. Тим часом, найощадливішими серед європейців є французи – єдина нація, що й у розпал фінансової кризи все ж віддає перевагу звичці відкладати свої заробітки на банківські рахунки.
Не шкодують грошей на харчування, відпочинок та здоров’я
Радіо Свобода поцікавилося у директора «Обсерватер Сетелем» Паскаля Русарі, на що саме мешканці Євросоюзу не шкодують грошей навіть під час фінансових обвалів?
«Перші три позиції займають харчування, відпочинок та здоров’я. До того ж, помічено, що нині купують швидше речі чи послуги, що виготовлені у своїй країні, або, на крайній випадок, у Європі. Цікаво, що з огляду на послаблення купівельної спроможності, європейці споживають менше алкоголю, менше тютюну та рідше відвідують ресторани», – зазначив Паскаль Русарі.
А феномен споживання у першу чергу саме продуктів вітчизняного виробництва пан Русарі пояснив так:«Є дві країни, що найвідчутніше переживають кризу – це Іспанія та Великобританія. І саме у цих країнах ми чітко бачимо тенденцію, так би мовити, повернення споживачів обличчям до продуктів, вироблених у себе. Наприклад, ті англійці, що часто виїжджали на закупи до Франції, нині споживають суто «домашні» продукти, бо курс фунта впав, ціни на нерухомість також значно понизилися».
Криза – не завада гарному відпочинку
Подібні тенденції спостерігаються також в інших країнах Євросоюзу. Люди усвідомлюють, що порятунок, хоча б частковий, криється, зокрема, у підтримці європейських виробників.
«Коли ми говоримо споживачам, що підвищення купівельної спроможності спровокує притік товарів із азійських країн, то реакція є саме такою: більшість хоче убезпечитися від цього саме на рівні Європи», – зауважив Паскаль Русарі.
Проте, навіть щоденно нарікаючи на збідніння та дорожнечу, чимало європейців все ж не відмовляють собі у купівлі недорогих авіаперельотів, чи відпусток у пристойних готелях в Альпах чи на південному узбережжі Франції.
Також протягом опитувань була помічена ще одна характерна риса: фінансово-економічна криза дала поштовх для процвітання торгівлі через інтернет. Причому, найактивнішими on-line-покупцями є німці та англійці.
(Брюссель –Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG