Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 01:29

Представників малого і середнього бізнесу змушують боротись із владою і політиками


Львів – Львівські підприємці доєднались до Національного комітету з порятунку малого і середнього бізнесу. Вони вирішили спільно захищати свої інтереси, вдаючись до судових позовів, скарг, а також масових акцій непокори. Оскільки, на їхню думку, нині в державі гальмують розвиток малого і середнього підприємництва.

Рятувати малий і середній бізнес – головна мета діяльності громадського об’єднання. Львівські підприємці готові страйкувати, протестувати, якщо їм не даватимуть можливості працювати. А це вигідно нині українській владі і політикам, каже підприємець Володимир Говірко. Адже малий і середній бізнес найбільш незалежний. «Ним важко маніпулювати, їхнім волевиявленням, на кшталт підтримувати на референдумі НАТО чи ні, голосувати за того чи іншого, продавати землю чи ні», – наголошує пан Говірко.

Ігор Лобохоцький провадить власний малий бізнес у Золочеві, де кожен третій мешканець десятиліттями перебуває на заробітках. За його словами, банки і влада – найбільша проблема для бізнесу. «Має бути основне, коли ти їдеш в податкову здавати звіт, щоб не вимагали план», зазначив підприємець.

Проти беззаконня підприємці згуртуються

Як і представники Національного комітету порятунку малого і середнього бізнесу, так і Асоціація роботодавців і Комітет підприємців Львівщини в один голос заявляють, що податки, які у час економічної кризи мали б зменшити, навпаки збільшили; банківська і дозвільна системи; недолуге законодавство – те, що руйнує малий і середній бізнес.

Для прикладу, уряд запровадив ринковий податок у десятки разів більший, а це призведе до закриття значної кількості малих торгових підприємств. Утричі зросла частка відрахувань від малого підприємництва до пенсійного фонду, а ще підприємці змушені давати хабарі в усіх державних установах. Так заявляють представники комітету порятунку малого і середнього бізнесу.

Відтак львівські підприємці спільними зусиллями домагатимуться зміни влади в Україні, зміни законодавства, яке, як вони стверджують, на сьогодні не дає розвиватися бізнесу, ухвалення Податкового кодексу, який протягом двох років блукає парламентськими коридорами. Адже у таких несприятливих умовах малий і середній бізнес перейдуть у тінь, прогнозують експерти, або ж закриється і тисячі людей стануть безробітними.

Нині в державі зареєстровані понад 919 тисяч безробітних громадян, і їх кількість зростатиме, прогнозують фахівці Центру зайнятості.

Жодна європейська держава не долає наслідки економічної кризи шляхом руйнування малого і середнього бізнесу, який дає більше 80% надходжень у держбюджет, а в Україні ця цифра сягає заледве 5%.

(Львів – Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG