«Ми для себе поставили за мету – розповідати про сучасників. Про тих, хто зараз є у світі відомий, щось робить і для України, і для того суспільства, в якому він проживає»,- каже видавець Неоніла Струк.
Історія діаспори у книзі подана за матеріалами досліджень українського журналіста Станіслава Лазебника, керівника європейського конгресу українців Любомира Мазура, директора Міжнародного інституту освіти та зв‘язків з діаспорою Ірини Ключковської. Ще одне завдання книги – нові контакти між українськими громадами.
«Нам дуже приємно, що ми змогли допомогти українцям у Росії дізнатися більше про українців в Австралії. Українцям у США – дізнатись про тих українців, які є у Росії», – зазначила видавець книги «Українського цвіту по всьому світу» Неоніла Струк.
Сага про українство неповна, однак корисна і буде писатись
На думку заступника голови Спілки українців Росії Валерія Семененка, українські громади за кордоном, не мають тісних контактів поміж собою. І дуже часто українці, котрі мешкають у різних куточках однієї держави, не знають про діяльність братніх організацій. Тож, за словами пана Семененка, книжка «Українського цвіту по всьому світу» – річ корисна. «Звичайно, вона потрібна! У нас би люди взяли її».
Видавці книжки стверджують, що сторінки «Українського цвіту по всьому світу» ще не дописані. Сага про українство буде писатись у різні часи і на різних просторах.
(Київ–Прага)