Доступність посилання

ТОП новини

Тест на адекватність для мера Черновецького


(архівне фото)

Київ – Тимчасова слідча комісія парламенту хоче, щоб Леонід Черновецький пройшов психіатричну експертизу. Представники комісії вважають: діагноз лікарів має припинити будь-які спекуляції на цю тему. Таке рішення у Київській адміністрації не коментують.

Тільки-но мер Леонід Черновецький повернувся на роботу після запалення легенів, як його знову хочуть віддати у руки медиків. Цього разу – психіатрів. Таке рішення ухвалила тимчасова комісія Верховної Ради, яка розслідує діяльність київської влади.

«Дуже важка економічна ситуація, що відбувається з автотранспортом, підвищені тарифи, протестують жителі Києва, а мер у цей час співає пісні та виступає на сценах. Звичайно, що відчувається певна неадекватність», – каже в інтерв’ю Радіо Свобода член слідчої комісії Володимир Яворівський.

За його словами, висновки лікарів змогли б поставити крапку у всіх спекуляціях довкола психічного стану мера Черновецького. Одначе, зазначає Яворівський, це лише пропозиція.

«Якщо комісія встановить, що мер міста абсолютно здоровий, тоді виникає питання, а чи здорові ми, коли думаємо, що він нездоровий. Тоді ми готові заявити на всю Україну, що наш мер абсолютно здоровий. Якщо ж будуть якісь інші висновки цієї комісії, тоді треба ставити питання про його відповідність цій посаді. Ніхто не буде змушувати Черновецького до цього, ніхто не буде надавати кайдани і тягти до лікарів. Це просто пропозиція», – наголошує Яворівський.

Регіонали не хочуть віддавати Черновецького психіатрам

Проте не всі члени тимчасової комісії підтримують рішення щодо необхідності проведення психіатричної експертизи київського голови. На переконання представника Партії регіонів Олексія Плотникова, після цього подальша робота комісії не має сенсу.

«Це клоунське рішення. Воно не має жодного сенсу, воно не має юридичної сили і воно просто дискредитує комісію. Можливо, це рішення простимулював сам Черновецький. Якщо комісія ухвалює ідіотське рішення, то будь-які рішення, пов’язані з охороною здоров’я, комунальною власністю чи ліфтовим господарством, також будуть сприйматися як ідіотичні. Можна комісію закривати», – каже Плотников.

У Київській адміністрації рішення тимчасової слідчої комісії не коментують. При цьому зазначають: Леонід Черновецький має водійські права, для отримання яких потрібен висновок психіатра.

Психіатричної експертизи не буде – Черновецький нікого «не покусав»

Піддати Леоніда Чернівецького психіатричній експертизі можна лише у випадку, якщо він сам про неї попросить, каже кореспондентці Радіо Свобода керівник Асоціації психіатрів України Семен Глузман. В іншому випадку українське законодавство не дозволить цього.

«Черновецький не є особливо небезпечним, він нікого не покусав, не подряпав. Я його не люблю, але я не розумію, чому його можна піддавати експертизі, а, скажімо, Яворівського - ні. Тоді ми закінчили розмови про демократію», – вважає Глузман.

Тим часом керівник Секретаріату Президента Віктор Балога заявив про необхідність проведення дострокових виборів мера Києва. При цьому Балога заявив, що Юлія Тимошенко не зацікавлена в них, оскільки уклала з Леонідом Черновецьким «пакт про ненапад».

Але, на думку багатьох оглядачів, сьогодні в усуненні мера Черновецького від влади не зацікавлений і Секретаріат Президента.

(Київ – Прага)

  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG