Доступність посилання

ТОП новини

Польський уряд у часи кризи допоможе молодим сім’ям придбати житло


Варшава – Коли у Польщі розпочалася економічна криза, ціни на житло почали падати, а люди стали більш зацікавлені в купівлі нерухомості в рамках урядового проекту іпотечних кредитів, що в суспільстві отримав назву «Родина у себе». Уряд вирішив вийти назустріч у першу чергу молодим сім’ям.

Лише у лютому цього року 1300 охочих отримали іпотечний кредит на суму 198 мільйонів злотих. Загалом у рамках цього проекту уряд має намір надати впродовж року 17 тисяч іпотечних кредитів на загальну суму 550 мільйонів доларів.

Надаючи бюджетні гроші з призначенням на цей проект, держава знімає з плечей молодих родин сплату ставок іпотечних кредитів на суму 22 мільйони доларів.

Нічого дивного, що у лютому заяву про отримання гарантованого державою кредиту подало удвічі більше молодих сімей, ніж це було у січні, коли набрав чинності оновлений закон про лібералізацію банківських процедур.

Тепер розплатитися буде легше

Від імені міністерства фінансів Польщі урядовий проект надання молодим сім’ям іпотечних кредитів координує державний Банк крайового господарства. Речник Банку Єва Балицька-Сав’як пояснює: «Допомога держави полягає у тому, що, коли банк надає іпотечний кредит в польській валюті, то упродовж перших 8 років одержувач кредиту отримує державні субсидії на сплату 50 відсотків місячного платежу».

Чимало поляків упевнені, що державна допомога поліпшить ситуацію молодих поляків, котрі не мають житла. Молодий підприємець із Ряшева Кшиштоф Рокош упевнений, що зможе кожного місяця сплачувати кредит: «Сплата кредиту на місяць у мене буде набагато нижча, ніж коли б я не був учасником проекту і не отримав державної допомоги». За підрахунками Рокоша, йому доведеться щомісяця видати з сімейного бюджету на сплату іпотечного кредиту відносно невелику суму, яка становить 280 доларів.

За умовами проекту, охочий отримати урядовий іпотечний кредит має підшукати будівельну компанію, що пропонує квартиру, ціна за квадратний метр якої не перевищуватиме 2 тисячі доларів. Також загальна площа квартири не може перевищувати 75, а приватного будинку – 140 квадратних метрів.

Забудовники пристосовуються до нових умов

У Варшаві досі не було охочих отримати урядовий кредит, бо на вільному ринку столиці просто не було квартир, що відповідали б цим умовам. Зараз польські будівельні фірми почали пристосовувати свої пропозиції до попиту.

Представник польської будівельної компанії J.W. Construction Мацей Ґноїнський розповів Радіо Свобода, що тепер підхожі пропозиції є: «Якщо хтось зацікавлений купити у нас житло, на яке зараз найбільший попит, пропонуємо двокімнатну квартиру площею 43 квадратні метри. На ринку така квартира зараз коштує близько 77 тисяч доларів. Покупець, що є учасником урядового проекту, упродовж 8 років заощадить 26 тисяч доларів. Заощаджені таким чином гроші можна призначити на закупівлю домашнього обладнання, меблів».

Але польський уряд у часи кризи хоче допомагати не лише молодим сім’ям. Від середини року на державну підтримку можуть сподіватись також заборговані громадяни, які втратили роботу.

(Варшава – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG