Доступність посилання

ТОП новини

Чому Олега Білоруса затримали на українсько-російському кордоні


Олег Білорус.
Роман Цимбалюк

Москва – У середу російські прикордонники ледве не спровокували черговий скандал між Україною та Росією. Під час проходження паспортного контролю в одному з аеропортів столиці Росії без пояснень ненадовго затримали голову Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, заступника співголови Міжпарламентської комісії співпраці Верховної Ради України та Федеральних зборів Російської Федерації Олега Білоруса. Що це: провокація чи помилка?


Російські прикордонники прискіпливо перевіряли документи Олега Білоруса упродовж 20 хвилин. Український політик пов’язує затримку зі своєю позицією щодо визнання світовою спільнотою Голодомору в Україні 1932-33 років. Він є автором резолюції у справі Голодомору, яку ОБСЄ ухвалила минулого року. Білорус називає сьогоднішній інцидент «організованим і спровокованим».

Натомість керівник української делегації, перший віце-спікер парламенту Олександр Лавринович вважає, що з цієї історії не слід робити велику політику.

«З моєї точки зору, це відголоски тих негативних моментів, які були у стосунках Росії і України, коли формувалися списки небажаних осіб для відвідання. Справа в тому, що колись було ухвалене рішення про небажаність приїзду до Російської Федерації Олега Білоруса, він про це знав і довідувався по наших дипломатичних каналах, чи є таке рішення, чи його немає. Відповідь була, що ніяких перешкод не існує. Сьогодні була 20-хвилинна затримка в аеропорту, тому що, очевидно, російська бюрократія є не кращою, ніж українська. Це рішення, яке давно було ухвалене на рівні виконавців, не дійшло до того, хто має поставити це в програму комп’ютера, в якій це відображалось. Коли це питання виникло, 20 хвилин - це достатньо швидко для того, щоб розібралися і сказали, що це давно вже знято, проблем немає. Олегу Білорусу принесли вибачення, і вся делегація у повному складі поїхала на переговори», – повідомив Лавринович.

Українських депутатів зустрічали представники посольства України у Росії.

Як наголосив прес-секретар посольства Олег Волошн, 20-хвилина затримка Білоруса під час проходження паспортного контролю сталася через технічні збої. Водночас посольство направило ноту до МЗС Росії, в якій мовиться, що цей інцидент не сприяє поліпшенню атмосфери двосторонніх відносин.

Російська сторона, як повідомило агентство «Інтерфакс», заявила, що перевіряє, чому на кордоні затримали українського депутата.

(Прага – Київ)
XS
SM
MD
LG