Невдоволення війною багато в чому визначило хід передвиборної кампанії та результат президентських виборів. Сенатор Барак Обама від самого початку виступав проти війни і одним із гасел його кампанії була обіцянка якомога швидше закінчити війну й вивести американські війська з Іраку. Відтак визначено, що до вересня наступного року американські бойові частини буде відведено з передових позицій і переведено до військових баз на території Іраку, а до кінця 2011-го усі солдати повернуться додому. Нині в Іраку є 147 тисяч американських військ, понад 4 тисячі британських і близько тисячі – з інших країн коаліції.
В Іраку були й українські війська
Насамперед, треба відзначити, що вони там були у непоганій компанії. Поруч України у складі коаліції в Іраку воювали контингенти з понад 40 країн, включаючи такі, як Іспанія, Нова Зеландія, Австралія, Нідерланди, Данія, Угорщина, Норвегія, Словаччина, Італія, Грузія, Португалія, Молдова тощо.
Восени 2003 року, тобто невдовзі після початку війни, український уряд відрядив до складу військ коаліції 1650 військовослужбовців. То були воїни П’ятої механізованої бригади. Служили вони у південно-центральній частині Іраку. У травні 2005-го бригаду замінила 81-ша Тактична група, чисельністю близько 900 солдатів і офіцерів. Кількість українського контингенту поступово скорочувалася, аж поки останні 44 військовослужбовці не були повернуті додому наприкінці 2005 року. Але до грудня минулого року в Іраку ще залишалася українська тренувальна команда, близько 40 солдатів і офіцерів. Протягом служби у лавах коаліції загинуло 18 українських вояків і 33 було поранено.
(Київ–Прага)