Доступність посилання

ТОП новини

Хотілося б, щоб Партія регіонів не діяла за принципом сомалійських піратів – Тимошенко


Прем’єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко спростовує заяви Партiї регiонiв про те, що уряд не внiс на розгляд Верховної Ради антикризову програму.

«Я хочу вам повiдомити, що антикризову програму уряд направив до парламенту ще 24 грудня 2008 року... Ця програма вже чотири мiсяцi не розглядається комiтетами, якi очолюють представники Партiї регiонiв», – заявила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, вiдкриваючи засiдання уряду у четвер.

Крiм того, Тимошенко закликала Партiю регiонiв «не нарощувати своїх полiтичних рейтингiв на руйнуванні країни».

«Менi дуже хотiлося б, щоб Партiя регiонiв не дiяла за принципом сомалiйських пiратiв, які роблять свою чорну справу й нічого не знають про кризу у світі й країні» – сказала прем’єр.

За словами Тимошенко, сьогоднi блокування парламенту – це «зупинка антикризової законодавчої дiяльностi i це збиток кожному громадяниновi України».

Вона наголосила, що в такому разi фактичне припинення боротьби з кризою стане персональною вiдповiдальнiстю Партiї регiонiв.

«Якщо Партiї регiонiв цiкаво працювати, то необхiдно вивчити цю антикризову програму, яку ще чотири мiсяцi тому подав уряд, зробити всi необхiднi зауваження, пропозицiї, представити своє бачення подолання кризи i, з урахуванням пропозицiй фракцiї Партiї регiонiв, ухвалити цю антикризову програму», – заявила Прем’єр.

Також Тимошенко наголосила, що «в текстi уряд виконує 12 блокiв з цiєї антикризової програми. I як би нам не було важко, ми цi 12 блокiв виконуємо крок за кроком».

***

Сьогодні вранці Партія регіонів заблокувала роботу парламенту, вимагаючи, щоб уряд вніс на розгляд Верховної Ради антикризову програму.

Ще напередодні пленарного засідання депутати з Партії регіонів зайняли ключові позиції у сесійній залі. Зокрема, вони заблокували стільцями входи до сесійної зали з боку президії, зайняли саму президію, а також трибуну парламенту.

У сесійній залі розміщені плакати такого змісту: «Криза – стоп, влада – у відставку», «Бездарну владу на переплавку», «Схід та Захід разом проти злочинної влади», «Геть коаліцію національного дерибану», «МВФ – майбутнє влади у Флориді» тощо.

Місце голови Верховної Ради у президії «традиційно» зайняв депутат Олексій Журавко.

***

Підстав прогнозувати, що Верховна Рада сьогодні і завтра буде працювати, немає, заявив заступник голови парламенту Микола Томенко.

«Партія регіонів залишається на своїй позиції, що для них четвер і п’ятниця – це святі дні для блокування роботи», – сказав віце-спікер.

Коментуючи сьогоднішнє блокування і вимогу фракції Партії регіонів транслювати в прямому ефірі телеканалу «Рада» це блокування, Томенко назвав це «абсурдом». За його словами, немає жодного нормативного акту, який би регулював питання щодо обов’язковості трансляції таких дій.

«Для цього є два шляхи: внести законопроект щодо висвітлення блокування Партією регіонів і проголосувати його. І я думаю, що можна щогодини на декілька хвилин включати це, щоб народ бачив, що відбувається – може, хтось засне, хтось на когось наступить чи пошкодять, не дай Бог, майно Верховної Ради», – сказав віце-спікер.

Фракція Партії регіонів вирішила, що 2 та 3 квітня блокуватиме роботу Верховної Ради.

«У нас визначені групи депутатів, які будуть перебувати в сесійному залі і вдень, і в нічний час», – сказав перший заступник голови фракції ПР Олександр Єфремов.

Головною вимогою свої «попереджувальної акції» регіонали називають те, що уряд повинен подати до Верховної Ради антикризову програму разом з поправками до бюджету як гарантію виконання цієї програми.

Як зазначила заступник голови партії Ганна Герман, завтра акція в парламенті буде підкріплена «масовими мітингами», які пройдуть у столиці біля Секретаріату Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради та на Майдані Незалежності.

У понеділок, 6 квітня, фракція Партії регіонів вирішила не блокувати роботу Верховної Ради, щоб президент Європарламенту зміг виступити перед українськими депутатами.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG