Доступність посилання

ТОП новини

Найгірше справляється з кризою Україна (європейська преса)


Прага – Низка впливових газет Європи аналізують наростання економічної та фінансової кризи у Східній Європі і порівнюють, як борються з нею різні уряди. Найгірше виглядає Україна. У пресі продовжують обговорювати проблему депортації із США до Німеччини 89-річного підозрюваного у нацистських злочинах Джона Дем’янюка. Оглядачі також звертають увагу на чергове загострення у стосунках між НАТО і Росією.

Московська «Нєзавісімая Ґазета» звертає увагу на дані експертів з аналізом ефективності боротьби з кризою у восьми країнах світу – Росії, Канаді, Україні, Казахстані, Франції, Німеччині, Великій Британії і США. Останні розрахунки антикризової ефективності за січень 2009 року, проведені міжнародною аудиторською фірмою «ФБК», показують, що найгірші показники цього індексу серед восьмих досліджуваних країн в України (більше як мінус 1) і в Росії ( майже мінус один), а у Казахстану, третьої країни за негативністю показників боротьби з кризою, січневий індекс уже плюсовий. Експерти показують, що погіршення антикризових показників України почалося з жовтня минулого року і продовжує наростати далі.

Німецька «Зюддойче Цайтунґ» оприлюднила інтерв’ю з сином підозрюваного у злочинах нацизму в концтаборі Собібур Джона Дем’янюка, у якому він каже про спроби видачі американською владою його батька німецькій прокуратурі і про те, що цей процес просто вб’є Дем’янюка-старшого. Син каже газеті, що непідсудність його батька була доведена двічі: першого разу, коли суд США постановив, що докази вини були підроблені, і вдруге, коли суд Ізраїлю виправдав Дем’янюка-старшого. Німці ж, як стверджує син підозрюваного у злочинах нацизму, до сьогодні не розуміють, що відбувається: в засобах інформації Німеччини його батька й надалі йменують Іваном Грозним, не дивлячись на те, що Дем’янюк довів свою непідсудність в суді. Його батько, як каже син, натерпівся вже досить: він відбув 6 років у камері смертників, потім був виправданий. «Сьогодні йому 89 років, а німці розпочинають все заново. Мій батько вже застарий і хворий для того, щоб боротися за себе», – стверджує Дем’янюк-молодший. Позицію німецької влади Дем’янюк-син пояснює тим, що над нею все ще нависає Голокост. «При цьому влада Німеччини чудово поінформована про те, що Дем’янюк-старший не підлягає транспортуванню – у їхньому розпорядженні є висновки 4 лікарів, включно з аналізами крові», – розповідає Дем’янюк-молодший «Зюдддойче Цайтунґ». Він упевнений, що німецький суд свідомо вимагає видачі батька, знаючи, що той може не дожити навіть до посадки літака у Мюнхені: «Потім німці будуть казати, що вони хотіли притягнути до суду старого нациста, американці ж гордитимуться, що видали його», – підсумовує Дем’янюк-молодший.

Впливова «Файненшел Таймз» інформує, що у четвер між Росією і НАТО виникли нові незгоди, коли Кремль закликав НАТО скасувати або ж відкласти військові навчання в Грузії, заплановані у травні. «Справа у тому, що у нас тісні стосунки з Грузією, і ми зовсім не збираємося раптом скасовувати навчання», – цитує «Файненшел Таймз» одного з чільників НАТО. Газета також відзначає, що Москва пішла на такий крок після нещодавнього поліпшення стосунків з НАТО. Тут же видання інформує, що у окремій заяві цього ж дня Кремль оголосив про переговори зі США щодо обмеження стратегічних озброєнь, які розпочнуться наступного тижня.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG