Доступність посилання

ТОП новини

Світовий економічний прогноз невтішний


Директор дослідницького відділу, чільний економіст МВФ Олів’є Бланшар

Нью-Йорк – У Вашингтоні штаб-квартира Міжнародного валютного фонду опублікувала «Світовий економічний прогноз», який стверджує, що глобальна економіка цього року має скоротитися в обсязі. Такого не було від 1945-го року, тобто після закінчення Другої світової війни. Передбачають, що процес виходу зі стану занепаду триватиме довше, ніж досі сподівалися

За підрахунками Дослідницького відділу Міжнародного валютного фонду, глобальна економічна активність цього року зменшиться на 1,3 відсотка. Це значне скорочення, якщо врахувати, що за попереднім прогнозом, зробленим три місяці тому, очікували незначного зростання економіки, нехай лише на пів-відсотка, але все ж таки зростання.

За словами міністра фінансів США Тимоті Ґайтнера, який виступив у вашингтонському Економічному клубі, «ще ніколи досі за наших часів не було такого, щоб більшість країн світу зазнавала удару від збігу економічних і фінансових заворушень, подібних до тих, що ми переживаємо нині».

Згідно зі «Світовим економічним прогнозом» МВФ, глобальне економічне зростання має відновитися протягом наступного року, одначе поступ навряд чи дотягне навіть до 2 відсотків. Це удвічі менше, ніж за нормальних обставин.

Олів’є Бланшар, директор Дослідницького відділу МВФ, з приводу публікації «Світового економічного прогнозу» на прес-конференції у Вашингтоні сказав: «Відновлення може бути повільнішим від звичайного, воно дійде до поступового скорочення безробіття..., але безробіття усе ж таки сягне верхньої точки наприкінці 2010-го року... Наш поточний прогноз винятково непевний, бо ризики все ще тяжіють до погіршення ситуації».

Керівники МВФ вбачають у доповіді деякі позитивні ознаки

Економічний прогноз МВФ оприлюднили напередодні щорічної весняної сесії цього світового фінансового інституту. Якраз у ці дні до Вашингтона з’їжджаються міністри фінансів та керівники центробанків 182 країн-членів МВФ на спільну нараду Міжнародного валютного фонду і Світового банку.

Паралельно до цієї наради відбудуться зустрічі чільних фінансистів «Групи семи», яка включає найбагатші держави світу, це США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада, Японія, Італія. Відбудеться також засідання «Групи двадцяти» – це розширений склад, до якого входять країни, що розвиваються, такі як Індія, Бразилія, Китай, Мексика, Аргентина тощо.

Спільна тема всіх вашингтонських нарад – шляхи виходу з глобальної економічної кризи. Попри «виняткову непевність», як сказав Бланшар, нинішнього «Світового економічного прогнозу», керівники МВФ вбачають у доповіді деякі позитивні ознаки, що дозволяють сподіватися кращого.

Головним чином ці сподівання ґрунтуються на рішучих фінансових заходах, до яких вдалися Сполучені Штати, низка європейських урядів, а також Китай. Тим не менше, на думку Тимоті Ґайтнера, економіки 30 з 34 розвинутих країн зазнають скорочення великою мірою внаслідок «найгіршого занепаду за період після кінця Другої світової війни » міжнародної торгівлі.

(Нью-Йорк – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG