Доступність посилання

ТОП новини

Економіка ЄС все ще у вільному падінні


Брюссель – До кінця цього року європейська співдружність зазнає найглибшої економічної рецесії за весь повоєний період. Аж на 4 відсотки впаде активність всієї економіки блоку європейських держав. Лідер Єврогрупи – об’єднання країн зони євро – Жан-Клод Юнкер зазначає, що безробіття серед європейців набуде таких широких обсягів, що це може стати причиною соціальних зривів. Невтішні прогнози представників європейських інституцій щодо враженої кризою економіки розглядали сьогодні на засіданні фінансові міністри країн Євросоюзу.

Економіка співдружності європейських держав важко хвора. Одужання настане нескоро. Порожні заводи, порти, вантажні термінали та торговельні склади... Безробітних за цей та наступний роки у Європі стане на вісім з половиною мільйонів більше. Так передбачають фахівці Єврокомісії, що об’єднали дані фінансових установ 27-ми країн ЄС та підготували так званий «весняний економічний прогноз-2009».

Жан-Клод Юнкер, голова Єврогрупи – об’єднання фінансових лідерів країн зони євро – вважає, що чимало керівників європейських країн недооцінюють всієї критичності ситуації та ймовірності соціальних вибухів на теренах Євросоюзу.

«Ми є в центрі економічної та фінансової кризи і йдемо у бік кризи соціальної, бо значного спаду зайнятості (Європі) не оминути. Тому всі без винятку зусилля політиків Європейського Союзу слід направити на вирішення саме економічного та соціального боку цієї ситуації», – заявив Жан-Клод Юнкер.

«Не вдавайтесь до передчасних звільнень»

Він переконаний, що з огляду на цю доволі драматичну перспективу керівники європейських підприємств повинні уникати масових та передчасних звільнень, усвідомити свою особисту соціальну відповідальність перед громадянами Європи.

«Мій заклик до роботодавців такий: не вдавайтеся до передчасних звільнень. Країнам, де існує інструмент так званого «часткового безробіття», треба його використовувати якомога ширше. Адже це міст між сьогоднішньою, дуже негативною ситуацією, та поверненням до економічного зростання, що передбачається у 2011 році», – каже Жан-Клод Юнкер.

Якщо між 2006 та 2008 роками у Євросоюзі створили 9,5 мільйона робочих місць, то за два наступні роки 8,5 мільйона мають зникнути, прогнозують фахівці.

Проте голова сьогоднішнього засідання ради європейських міністрів з економіки та фінансів, представник Чехії Мирослав Калоусек все ж висловив незгоду з позицією пана Юнкера.

Він заявив, що такі заходи можуть зробити підприємства неконкурентноздатними, тому слід шукати інші шляхи боротьби з безробіттям.

Вже 7 травня чеське головування скликає саміт, присвячений зайнятості. На ньому представники євроустанов, профспілок та бізнесу спробують ухвалити рішення, що допоможуть підтримати людей, які переживають труднощі через втрату роботи.

Єврокомісар з питань фінансів та економіки Хоакін Альмунья по закінченню засідання ради міністрів зауважив, що він вірить, що величезні суми, витрачені на подолання кризи з національних та європейських фондів, все ж принесуть свої плоди. А від саміту, присвяченого зайнятості, він очікує наступного: «Я переконаний, що цей саміт ухвалить рішення, як покращити рівень зайнятості працівників, як удосконалити політику виплат прожиткових мінімумів європейським громадянам. Також я не маю сумніву, що саміт дасть нам позитивні ідеї, як покращити ефективність та інтенсивність ринку робочої сили. Все це буде націлене на те, щоб уникнути перетворення нинішнього безробіття на структурне безробіття, що спостерігалося після кризи 70-их років», – каже єврокомісар.

(Брюссель – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG